1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel iş güvenliği uzmanlığı hizmetleri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve İbrahim Şenol tarafından 8 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İş güvenliği uzmanı olarak 7 personeli bulunan az tehlike sınıfta yeralan bir işletmenin risk analizini hazırlanması konusunda.

1) bir aylık atama yaptırmak gerekiyormu
    2) bu hizmetin faturalandırılması mühendislik bürosu adı altında yapılabilir mi bu işin prosedürü nasıl işler bu konuda bilgisi olan uzmanları dinlemek istiyorum...
  2. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende sordum ama bir cevap alamadım?
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1.Uzman veya hekim hazırlar
    2.Bireysel yapabilirsin
    3.fatura kesmeye bilirsin
    4.kısmi süreli sözleşme yapacaksın.
  4. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    atamaya falan gerek yok,bir ekip kurarsın eğitimini verirsin risk analizi nasıl yapılır.Sonra birlikte denetime çıkarsınız firmayı,oturur yazarsını.Fatura muh. burosundan kesilebilir.no problem!

Not; Hekime gerek yok,kısmi süreli sözleşmeye de gerek yok,
  5. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben eğitim vermek için işyerinin sizi 1günlüğüne sigortalı yapması gerektiğini ve bu eğitimin faturalanması gerektiğini duymuştum
  6. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Kısmi süreli sözlemeye gerek var mı yok mu?
  7. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğitim ve risk analizi yapmamı isteyen firma çok ama fatura kesme işini aşamadığım için bir şey yapamıyorum. Fatura kesmeden bu işi yapsam ne gibi bir sorun çıkar? Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı? ( ben tam zamanlı çalışan bir uzmanım mesai saatleri dışında eğitim ve risk analizi yapacağım.)
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Faturaya gerek yok ama kismi sureli sozlesme ile isin mahiyetinin altini cizin...
  9. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk analizi, gürültü haritası, toz ölçümü gibi işleri yapmak için atamaya gerek yok, fatura da kesilmeyebilir sorun değil ancak eğitim vermek için ya kısmi süreli sözleşme olacak ya da danışmanlık için size ait veya çalıştığınız bir firmadan fatura istenir... verilen eğitimlerle ilgili tutulan tutanakların altında imzası bulunan uzmanın o gün işletmede olduğunu resmi bir yolla ispatlamak gerekiyor o saatten sonra...
  10. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Eğitim,risk analizi için kısmi süreli sözleşme nereden çıktı arkadaşlar,bildiğin danışmanlık faturası kestiriyorsunuz bu kdr basıt,
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bireysel bu işi yapacak olan arkadaşlar neler yapmalı Tuğba Hanım..mesela risk analizi için anlaştı..?
  12. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Mesela risk analizi için verilen teklifte mutabık kalındı ise,teklif taraflarca imzalanır.Teklifte bu çalışmanın nasıl yapılacağı açıkca anlatılır.Ekip oluşturulur ve eğitimi verilir.Risk analizi için birlikte denetim yaparlar firmada köşe bucak bakılır,notlar alınır,belge ve raporlar incelenir.Yazım aşamasına geçilir.Bittikten sonra fatura kesilir ve risk analizi dökümantasynu firma yetkililerine verilir.Karsılıklı ımzalanarak..O risk analizi o firmaya özeldir diye de dökümanda belirtilir.

Bu şekilde yapılarak tüm olması gereken prosedür yerine getirilerek,yasal belgeleride saklanır(teklf fatura vb.).
  13. Mustafa Öksüz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    serbest meslek makbuzu ile de halledilebilir konunun resmiyeti
  14. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    doğru
  15. Mustafa Öksüz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konu ile ilgili başka bir forumda bir bakanlık yetkilisinin mesajı var gören oldumu bilmiyorum ama ; denmekteki , şu anda üzerinde konuşulan konu üzerine ; ''piyasada 300 -500 tl ye bu işi yapmaya çalışanlar türedi , bunların yaptıkları işler geçerli değildir paranızı bu insanlara kaptırmayınız''. ne dersiniz bu konuda????

Mustafa ÖKSÜZ
    Maden Mühendisi
    İş Güv. Uzmanı (c)
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Öyle var tabi bu patronların denyoluğundan kaynaklanıyor..her patron öyle değil ama her iki durumuda yaşadım o yüzden..
  17. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Risk analizini işveren yapar veya yaptırır.Uzmanın görev tanımında mevzuata göre risk analizinin yapılmasını sağlar der yapar demez.Firmalar bizden destek alırlar/almalılar.Ekip işi ennihayetinde.
    Risk değ. ni uzmanın yapması gerekiyor diye işvereni yanlış yönlendirmeler de mevcut,ücret konusunda ise piyasada tutturabilene bir ücret belirleme durumu olduğu için, ucuz hizmet düşük kalite mantığında olur lar..

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

b) Risk değerlendirmesi;
    1) İş sağlığı ve güvenliği yönünden risk değerlendirmesi yapılmasıyla ilgili çalışmalara ve uygulanmasına katılmak, risk değerlendirmesi sonucunda alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemleri konusunda işverene önerilerde bulunmak ve takibini yapmak.
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ekip içinde uzman olmassa olmazdır risk değerlendirmesinde..bu işi profesyoneller yapar,ekibi profesyonel kurar..ve lütfen aranızda sözleşme yapın..
  19. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    işi bilen yönlendirir,uzmanın yapması çok daha faydalıdır..çok istiyorsanız sözleşmede yapabilirsiniz.,tabi
  20. İlker İbrahim Yeter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Antakya Dizayn Mühendislik
    anlaşılan firmayla olan bagımızı çsgb ye nasıl bıldırecegız . ve anlasmamızı 1 yılık yapma gıbı bır sey soz konusumu acaba ?