1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel iş güvenliğinde firmalarla yapılacak sözleşme

Konusu 'OSGB' forumundadır ve uzmanist tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar,

  Bireysel olarak hizmet verdiğimiz firmalar ile İsg katipten online olarak yaptığımız sözleşme dışında imzalamamız gereken sözleşme türü nasıldır. Part-time sözleşme mi yoksa kısmi süreli sözleşme mi imzalamamız gerekiyor.Örnek bir sözleşme paylaşırsanız sevinirim.
 2. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  imzalı bir sözleşmeye gerek yok. Firmanın kendi prosedürü olarak işe giren her personele imzalattığı sözleşmeyi imzalayabilirsiniz.
 3. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firmanin kendi personeline imzalattigi sözleşme tam zamanlı çalışan için olan sözleşme. Ben firmaya ayda 1 gün gidecem. Farklı bir sözleşme olması gerekmez mi
 4. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  o sözleşmeye gerek yok zaten firma isterse anlamında söylemiştim. Siz uzman olarak isg-katip'ten belirlenen süre için bildirimi yaparsanız yazılı bir kağıda gerek yok
 5. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ben ilersi için düşünmüştüm kıdem ihbar tazminati hakkimizi için. Sözleşme yapmazsak bu haklarımızı nasıl kullanabilecez.
 6. Soner AKGÜL İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Sağlık Personeli
  Bununla ilgili ekde örnek var arkadaşlar. İSG katip dışında firmaları bağlayıcı bi yazılı metin olmalı...

  Ekli Dosyalar:

 7. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İşverenin sözleşmesi değil bu tür kendi sözleşmemiz imzalanmalıdır. Ben şuan sözleşme yapmama cazası olarak maaşımı bile alamadım. iş mahkemeye intikal edecek gibi. Artı işkatipteki sözleşme çalışma hayatı güvencesiyle alakalı olmadığı için hiçbir koruma sağlamayabilir. Sözleşmesiz bir çalışma yapılacaksa bile enazından işe giriş bildirgenizi mutlaka alınız. İşe giriş bildirgesi belirsiz iş sözleşmesine eşdeğer olacağından hukuki geçerliliği ve bağlayacılığı vardır. İlgili meslektaşlarıma duyurulur.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Nisan 2014 ---
  işkatip sözleşmesinin yazılı bir metni varsa paylaşalım. çalışma hayatı güvencesine herhangi bir katkısı yok bence.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Nisan 2014 ---
  en garantilisi sgk girişi.