1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel isg sözleşmesinin bakanliğa bildirimi ???

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Yasin ÖZTÜRK87 tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Yasin ÖZTÜRK87 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    30063
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, merhaba.
    C sınıfı isg uzmanıyım ve ilk işim olarak doktor muayenehanesini seçtim. bireysel çalışıyorum. Henüz sözleşmeyi yeni yaptık ancak bu sözleşmeyi bakanlığa nasıl bildireceğimi bilmiyorum. E-katip üzerinden bildiriliyor muş ancak nasıl olcak bu işler bilemedim. Yardım ederseniz sevinirim.
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    işveren ve siz kendi e devlet şifrenizle isg katipe giriş yapıyorsunuz
    karşılıklı sözleşme yapılarak onaylıyorsunuz
    başkada bir şey yok
    siz onayladıktan sonra bakanlıktaki memur masa başında iken sizin hizmet verdiğinizi görüyor
    posta telgraf işleri bitti artık
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1-http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden işveren kendine ait T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapıyor. (Şifre Postanelerden 2 tl karşılığında alınabiliyor.)
    2- Karşısına sorumlu olduğu şirketin SGK numarası çıkıyor.
    3- Bu SGK Numarasına tıklayınca karşısına İSG katip programının sayfası çıkıyor.
    4- Buradan yeni sözleşmeyi tıklıyor ve önüne çıkan tablodan önce uzmanın sınıfını seçiyor, sonra uzman arama butonuna çalışmak istediği uzmanın T.C. Kimlik numarasını yazıyor.
    5- Arama sonucunda uzmana dair bilgiler kullanıcının karşısına çıkıyor buradan çalışacağı en az saat yazılıyor ve onaylanıyor.
    6- Daha sonra uzman aynı yöntemle kendi T.C. Kimlik bilgileri ile sisteme giriyor burada onay için bekleyen sözleşmeyi onaylıyor.
    7- Son olarak uzmanın onayladığı sözleşmeyi işverende sisteme tekrar girerek sözleşmeler kısmından giriş yaparak onaylıyor ve anlaşma sağlanmış oluyor.
    8- Eğer işveren sistemde işyeri temsilcisi olarak kayıtlı değilse yani sisteme girdiğinde önüne iş yeri bilgileri çıkmıyorsa bağlı bulunduğu SGK müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak kendini sisteme tanıtıyor
    .9- Eğer Uzman kayıtlı değilse önce bakanlığa arayarak kendini tanımlatıyor daha sonrawww.isgkatip.com adresinden bilgilerini güncelliyor.
  4. MuratÇakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    7- İş güvenliği uzmanı firmada aynı zamanda mühendis olarak çalışıyorsa bir beyan yazısı ile belirtilmelidir.

- Çalıştığı diğer işyerleri kısmı varsa mutlaka doldurulmalı; çalışmıyor ise de çalışmadığını beyan etmelidir. (OSGB veya Eğitim Kurumu dahil)

Burada ki beyan yazıları nasıl olmalı ve eke ekleniptemi gönderilmeli.

Ekli Dosyalar:

5. Yasin ÖZTÜRK87 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    30063
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim.
  6. Sema Hashalıcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55319
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    10 kişi ve altı çalştıran ve çok tehlikeli veya tehlikeli grupta ollanlar ile bu sözleşmelri onayladıktan sonra bu iş yeri için riks analizi,acil durum ve eğitimi verdikten sonra biz her ay için bu iş verenden para alıyormuyuz yoksa sadece bir kereliği mahsus mu alınıyor.cahilliğimi mazur görün ama bu sorularımıda cevaplandırısanız memnun olurum.
  7. dilek_çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59165
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    paylaştığınız ekte bu sözleşme doldurulduktan sonra bakanlığa gönderilir diyor.isg katipten zaten sözleşme yapılıyor. ayrıca sözleşme yapmaya, yapsak bile bakanlığa göndermeye gerek varmı? gönderim nasıl yapılıyo tam anlayamadım
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    artık sözleşmeler isgkatip üzerinden yapılıyor bu format isgkatip öncesi çalışmalarda geçerli idi
    şuan için bir esprisi yok
    yaptığınız sözleşme sadece risk analizi acil eylem planı ve eğitim için ayrı bir sözleşme ise dediğiniz doğrudur
    fakat şuan isgkatipten sözleşme yapmanız gerek
    ve sürekli hizmet için yapılan bir sözleşmedir her ay hizmet = paranızı alacaksınız
    işyerine ayda 1-2 saat bile gidecek olsanız o işyerinin tümünden sorumlu olacaksınız
    gitmediğiniz günden sorumlu olacaksınız
    başı ağrıyandan tırnağı kanayandan sorumlu olacaksınız
    bundan dolayıdır ki
    sadece eğitim risk analizi ve acil eylem çerçevesinde değil
    tüm iş sağlığı ve güvenliği kriterleri çerçevesinde fiyat belirleyin
  9. Sema Hashalıcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55319
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çok teşekkür ederim ERDEM bey