1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel isg uzmanı

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Eray Kemal KIRAY tarafından 14 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar küçük bir ilde yaşıyorum.Yaşadığım ilde sadece birtane OSGB var.Onlarda Allah ne verdiyse heryere saldırıyor. 3 Ayda şehri satın aldılar resmen. OSGB de sadece 2 tane uzman bulunuyor. Biri ziraat çi diğeride metal öğretmeni bir arkadaş. Bu arkadaşlar 1000TL ye çalışıyor ne yazikki. Ben şehirdeki 3. uzman oldum.OSGB ye giripte 1000TL ye çalışmak mantıksız geliyor. Bireysel olarak risk analizi yapabileceğimi biliyorum. Eğitim vs. verebiliyormuyum? Bunun haricinde bireysel olarak netür işler yapabilirim. Önerileriniz benim için çok kıymetli. Yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim .
  2. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Hemen bir iş yeri hekimi bul ve onunla ortak çalışarak diğer firmayla rekabete gir.
  3. Valla şehir öyle küçük ki işyeri hekimi yok. Birtane vardı oda zaten bahsettiğim OSGB yi kurdu.Şimdi 3 yılda kazanacağım parayı 3 ayda çıkardım deyip nispet yapıyor :D İşkur'a kayıt yaptırıp, broşür bastırıp çat kapı bile ben geldim diyecem :)
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Küçük şehirle OSGB kurmak çok avantajlı ilk kuran ciddi paralar kazanabilir. Alternatif kuranda biraz rekabetle pazarın yarısını alır. Ben olsam bu fırsatı kaçırmazdım :)

İstanbulda 100 lerce var ve pazarı ele geçirmiş durumdalar.
  5. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ara, pes etme. Birilerini teşvik et vs...
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kesinlikle öyle yapmalısınız. Para kazanırsınız demiyorum çok ciddi paralar kazanabilirsiniz diyorum :)
  7. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yalnız iş yeri hekimi olayı var koray bey arkadaşı zorlayan, aynı sıkıntıya düşmekten bennde korkuyorum.
  8. Evet şuan soruşturuyorum. Yeminle söyleyebilirimki adamlar çıldırmışçasına çalışıyor ve saldırıyor. Eğer birini bulamassam tek başıma broşür bastırıp kapı kapı dolaşıp risk analizi yapacam. Adamlar tekel durumunda old. için fahiş fiyat çekiyor.
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İşyeri hekimini ortak yapmazsanız işi kurmayın. Çünkü işi bırakır ortada kalırsınız. Evet işin en zor yanı bu. Küçük şehirlerde kazanç çok ciddi olabilir, buradan ikna etmeye çalışın derim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2013 ---
    Oraya mı taşınsam napsam.. hekimde bulurum vallahi... neresi burası :)
  10. Valla şehirde doktorların çoğu tayinci.Yani büyük şehirlere gitmek istiyor. Kalanlarda yaşlı zaten.Onlar bu saatten sonra birde sınava giremem diyor. Dediğim gibi işkura gidip (işkurun md. tanıdık) durumu izah etsem tek başıma risk analizi yapabilirim değilmi.?
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Risk analizi yapabilirsiniz. Bireysel şirket kurun pazarı ele geçirin :)
  12. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Risk analizi yaparsın ama onuda yaptırmazlar sana, biz İSG hizmetleri kapsamında zaten yapıyoruz diye öyle kaparlar pazarı.
  13. Teşekkürler peki bireysel risk analizi haricinde 50 kişiye kadar olan kurumlarda 3-4 günlük sigorta girişi yaptırsam eğitim verebiliyormuyum.15 Yıllık makine uzmanıyım.Az çok birşeyler anlatırız diye düşünüyorum :D
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Çok yüksek paralar istiyorlardır.. küçük işletmeleri zorlar bu.. fiyat kırılırsa RD pazarında iş yapılır.
  15. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Acı gerçek,
    bir işyeri hekimi bulmazsan elin kolun bağlı.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2013 ---
    Sanmam, bünyesinde 2 enayi uzmana yaptırıyorum diye fiyatı indikçe iner.
  16. Murat bey sanmıyorum. Risk analizi için işyeri hekimine gerek yok. Adamlar 5 daireye (tanıdık bir akraba) 1000TL risk analizi parası aldı. Gerekirse tüm çevreyi devreye sokabilir iş yapalirim diye düşünüyorum
  17. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Umarım dediğin gibi olur, yalnız ogsb niyeti bozarsa onlarıda sana kaptırmayabilir. Her şeyi ben yiyeyim diyen bir adam değilse kazanabilirsin. Diğer türlü her daim avantajlı şu anada.
  18. O iki enayi arakdaşlardan biri ankaraya gidecekmiş. Sonuçta tek uzmanı kalacak. Dediğiniz gibi ben pazartesi İşkurun müdürüne gideyip.Abi tanıtım ama ilk bir ay risk değerlemesi beleş yapılır deyip.Zaten piyasa allak bullak :p Birazda ben bulandırim.
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bir İSG uzmanı bir siteye risk değerlendirmesi yaptı. Daire başına 100 tl almış. Site 300 daireli :) bazıları çok ciddi paralar kazandı. Biz geç kaldık bu mesleğe dostlar :)
  20. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ne yap et bul birini, yakında zaten başka yerde çalışan doktorlarada bu hakkı verecekler. O zamana kadar sabret.