1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel isg uzmanı

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Eray Kemal KIRAY tarafından 14 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Vay babam paraya bak.Peki bu işi yapan arkadaş bireyselmi çalışıyordu
  2. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ben öyle yüksek fiyatlar tek başımada olsa almam. Ben ahlaki bulmuyorum. 2 saatlik çalışmaya bilmem kaç milyar almayı.
  3. Ya tabi etik değil.Neyse ben bu işe tek başlayim. Sonra birini buluruz. ;)
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet.. çok iyi para kazandı bir dönem.. blidiğin gibi değil. Çevresi de vardı.
  5. Ya bulunduğum ilde çevrem çok çok iyi. Bu nedenle bireysel düşünüyorum
  6. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Zengin parası züğürdün çenesini yorarmış :)))
  7. Şimdi ben çıkıyorumda arkadaşlar bireysel olarak nereden başlamalıyım. Neler yapmalıyım.En başta şahış firmasımı kurmam gerekiyor. Risk değerlemesi haricinde eğitim verebilirmiyim.Bu sorularımıda cevap verirseniz sevinirim.
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ahh sorma.. siteye yaptığı o RD'yi görünce işe girmeye karar verdim ama geç kaldık.... uzman çevrede site bırakmadı.
  9. Arkadaşlar bireysel olarak nereden başlamalıyım. Neler yapmalıyım.En başta şahış firmasımı kurmam gerekiyor. Risk değerlemesi haricinde eğitim verebilirmiyim.Bu sorularımıda cevap verirseniz sevinirim.
  10. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    İSG ile ne kadar yönetmelik varsa en son halini internetten indir, onların içinde risk değerlendirmesi, eğitim vs. hususlara uyki kanuni yönden yaptığın iş gayrikanuni olmasın. Bu dediğim çok önemli.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2013 ---
    Klavuzun yönetmelikler.
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Eğer o işyerinin sigortalı değilseniz, eğitim veremezsiniz. Ama RD size yeterde artar. :)
  12. Evet tek tek yine yönetmelik bakacaz anlaşılan. Hazır bilgi olsa iyiydi :D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2013 ---
    Ben şimdiden broşür bastırim. Birde işkur müdürü tanıdık. Mesaj atarken ayrıca risk değerlemesi yapılır diyede mesaj attirim. :) Neyse arakadaşlar Allah razı olsun ben biraz daha araştırmaya devam edeyim. Rızkımızı aramaya devam. Allah namerte muhtaç etmesin. Herkese bol kazançlar helal lokmalar :)
  13. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Taşıma suyla değirmen dönmez, boş kaldığın anda yönetmelik oku. Özellikle risk değerlendirmesi ve eğitim, isg uzmanlarının yetkisi gibi yönetmelikler. İşi yaparken bunlardan sorumlusun.
  14. Aynen hocam zaten hazırcılık bana yakışmaz. Yönetmelikleri güncel takip etmeyen bir isg uzmanı olmayı istemem.Bir işi yapıyorsak hakkıyla yapmak gerekiyor. Rızık zaten bir şekilde gelir. Bilgileriniz için teşekkür ederiyorum. Hayırlı günler diliyorum.
  15. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Allah hepimizie hayırlı kazançlar versin.
  16. bunu yapabilirsiniz ancak eğitim vermek için bir osgb ile anlaşmanız olması gerekiyor bunu nasıl çözeceksiniz bireysel olarak eğitim veremiyorsunuz bildiğim kadarıyla
  17. mustafa alper İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Eğitimin Verilmesi ve Belgelendirilmesi

Eğitimi verebilecek kişi ve kuruluşlar

MADDE 13 – (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;

a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,

b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa

oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek

kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.
  18. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ben bu yönetmeliğe göre serbest İGU'nun eğitim vermesinde bir sakınca olmadığını anlıyorum. Yani OGSB şartı yok.
  19. iş yerinde görevli olmak şartı var ama rd yapacaksak 2-3 gün sigortalı yapması gerek işverenin ...oda pratikte biraz zor olmaz mı??
  20. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Zaten KATİP le yapılan sözleşmeyle görevlendirilmiş olmuyormusunuz?
    Mevzuata göre RD için oranın çalışanı olma şartı yok diye biliyorum. Nice İGUlar orada çalışmadıkları halde RD yapıyorlar.