1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel risk değerlendirme işi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve emre4599 tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. emre4599 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ETRAFIMDAKI BIR KAC ESNAFTAN RİSK DEGERLENDIRMESI UZERINE TEKLIF ALDIM VE BANA DA GAYET GUZEL RAKAMLAR OLDUGUNU DUSUNDUM....AAMA SIMDI ORTADA BIR FATURALANDIRMA SORUNU VAR ; YENI BIR ISE BASLAYACAGIM YANI SGK PRIMIM SIRKET TARAFINDAN YATIRILICAK ; SON SINAVLA BIRLIKTE BELGE NUMARAM DA CIKTI ; YANI BI YANDAN DA RISK DEGERLENDIRMESI YAPIP GELIRIMI HAKKIM OLARAK ARTTIRMAK ISITIYORUM; SIMDI BU YAPTIGIM ISIN FATURASINI NASIL YAPICAM ? GELIR ELDE ETMIS OLACAGIM ? YANI COK FAZLA BUROKRATIK BIR ISLEM GEREKTIRIR MI ? BU KONUDA KONUYA HAKIM OLAN BILGISI OLAN VARSA YARDIM EDEBILIR MI ?
  2. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şahıs firması kurarak vergi mükellefi olacaksın. Sonra istediğin gibi fatura kesebilirsin. Firma kurmak fatura bastırmak vs. En fazla 300 tutar . Firma kurmak 1 günlük iş.100 tl de aylık muhasebe ücreti ödersin o kadar.
  3. emre4599 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    pekı mesela enıstem muteahhıt ; onun fırmasından fatura kesılse ?ısı ben yapsam
  4. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onun faaliyet kolları arasında isg hizmeti yoktur o yüzden hizmet faturası kesemezsin . Ancak başka kalem kesersin. Birde küçük esnaf pek fatura derdine düşmez zaten merak etme.
  5. emre4599 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yanı bılemedım ; rısk analızı ıcın baska bıseye gerek yok degıl mı ? ıs yerı hekımı onayı falan dıye bırılerı bıseyler yazmıs...
  6. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İsg uzmanına bile gerek yok. İsterse işveren kendide yapar. Raporun altındaki imza sütunlatında varsa isg uzmanı, varsa işyeri hekimi der. Sen raporu düzgün hazırla da gerisi önemli değil.
  7. zeynettin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bi konuda yardımcı olmanızı isticem mumkunse .. bir tanıdığın tekstil yeri var 30 çalışanı var risk analizi istiyor ..prosedurde suan sadece risk analizi mi olcak yoksa acil durum eylem planları ve eğitim de olmalı mı? bu durumda bireysel olarak eğitim verme yetki durumum nedir tşk
  8. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk analizi hazırlayabilirsin ama yeni yönetmeliğe göre eğitim verebilmek için ya orada çalışan olmanı gerek yada osgb. Sanırım eğitim verdiğiniz gün orada çalışıyor görünseniz yeterli ama bu konuda net değilim.
  9. zeynettin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende öyle düşünüodum ama hem bir gunluk sigortam yatırılırsa uzman olarak mı gösterilecem şayet gösterilirsem isg katipten de girmem gerekmio mu?
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yapın risk analizlerini doğru yapın yeter..fatura fiş vermenize gerek yok..zaten devlet sallamış süreleri 2014 ile 2016 yapın gitsin..ama doğru yapın.önemli olan risk analizini doğru yöntemlerle yönetmeliklere göre yapmak..
  11. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Katiptende göstermen gerekir heralde ama o kolay bir işlem zaten.
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    katipede gerek yok..katipte olunca firmanın tüm işlermlerini yapmak zorundasın..nerden çıkarıyorsunuz bunları..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2013 ---
    hem katipe 1 yıllık atanırsınız...
  13. zeynettin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kimse şuna tam cevap veremior lütfen yardım edin tehlikeli sınıfa giren ve 40 çalışanı olan bir yerde suan sadece risk analizi mi yapılcak yoksa risk analizi+acil durum+eğitim mi?
  14. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yo ben bu gün deneme yaptım , beş dakika sonra tekrar sözleşmemi iptal ettim .problem çıkmadı.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2013 ---
    Risk analizi ve eğitim kesin ama acil eylem planı nı tam bilmiyorum.
  15. zeynettin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kimse şuna tam cevap veremior lütfen yardım edin tehlikeli sınıfa giren ve 40 çalışanı olan bir yerde suan sadece risk analizi mi yapılcak yoksa risk analizi+acil durum+eğitim mi?
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bakanlık değişiklik önerisi yasalaşırsa ve resmi gazetede yayınlanırsa;
    profesyonel atamaları 2014 de başlıcak ve kanun gereği tüm işyerleri;

-acil durum faaliyetlerini yapacak,
    -risk değerlendirmesi yapacak,
    -Eğitimler alınacak
    -Sağlık raporları alıncak,

ve bütün bunları kanun yürülüğe girmesi ile tüm işyerleri için yükümlülüğü başlamıştır ve bu çalışmalar yönetmeliklere uygun şekilde yapılacaktır.hem acil durum,hem risk analizi hem eğitim yönetmelikler yayınlanmıştır..
  17. zeynettin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o zaman şuan o işyeri için hiç bişey yapmicak mıyız ? kanunun çıkmasını mı beklicez yoksa ne yapcaz ?? ne işmiş bee hiç bişey bellii değil yönetmelikler öyle bir dille yazılmış kii ne dediği anlaşılmıor :)
  18. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kanun 1 ocaktan beri yürürlükte . 2014 e ertelenen sadece uzman ve hekimden hizmet alma zorunluluğu.
  19. zeynettin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok saçma değil mi ama adam kendi mi eğitim yapcak risk analizi yapcak bu durumda
  20. zeynettin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadslar cok teşkkür ederm bilgilerniz için sağolun varolunn