1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel risk değerlendirmesi yaparken nelere dikkat edilmeli

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve mine çam tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. mine çam İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100040
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    CANINA SAĞLIK
    Herkese merhaba,
    Benim kendi iş yerim var ayrıca 4-5 arkadaşımın ofisleri için risk analizini yapmak istiyorum. Bazı sorularım vardı
    10 kişiden az olan bu iş yerleri için ÇSGB de yayınlanan check list yöntemi yeterli olurmu?
    Risk değerlendirmesi yaptıktan sonra acil durum planı da yapacak mıyım?
    Personel eğitimini biz verebiliyormuyuz ? yoksa onun için ayrı bir belgemiz mi olmalı?
    Son sorum da nasıl faturalandıracağımız.

Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Baris1453 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bakanlığın yayımladığı temel alınarak geliştirilmelidir. Çünkü risk değerlendirmesini tek başınıza hazırlanıyorsunuz.
    Acil eylem planı hazırlamalısın.
    Iş yerine gerekli ikaz ve işaretleri koydurtmalısın.
    Iş güvenliği ile ilgili eğitimi kendiniz verebilirsin.
    Bir işyeri hekimi ile de anlaşılmalı

Faturalandırmayı tam olarak bilmiyorum ancak vergi dairesine gidip iş Güv Uzm yapıyorum diyerek numara alıyorsunuz. Bu numara ile iş yeri gibi fatura kesiliyor diye biliyorum
  3. baris_pep İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kendi işyerinizin eğitimini yapabilirsiniz ancak diğer ofislerinkini vermezsiniz.

Eğitimi verebilecek kişi ve kuruluşlar

MADDE 13 – (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;

a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,

b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,

eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.
  4. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından..

işyerinde görevli( çalışan) iş güvenliği uzmanı eğitim verebilir diyor..
    diğer ofislere de eğitim verip çalışanları sertifikalandıra bilirsiniz, bunun için o veya ilgili işyerinde a) bendinde bahsettiği üzere " görevli" statüsünde bulunmanız gerekiyor ve bu o işyeriyle sigorta girişiyle ilişik kurularak sağlanabilir ve 1 günlük sigorta girişi ve çıkışı ile bu mümkündür..işveren bağlı çalıştığı mali müşavirini arıyacak ve size ait" isim, tc ve ikametkahınızı" bildirecek ve müşavir size sigorta girişi yaptıktan sonra isg-katip programından tekrar sizin tc nize( 2 saat, 3 saat yahut tam gün şeklinde sözleşme teklifi gönderecek) ve siz isg-katip programından gelen iletiyi onaylayacaksınız..bu şekilde siz o işyerinde o güne özel görevli çalışan olup eğitiminizi verebileceksiniz..bunlar garanti..ben uyguluyorum aynı bu biçimdedir..