1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bireysel uzman sözleşmesi için kisaca adim adim yapilacaklar

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  UZMAN SÖZLEŞMESİ İÇİN KISACA ADIM ADIM YAPILACAKLAR
  1- HTTP://İSGYH.CSGB.GOV.TR ADRESİNDEN İŞVEREN KENDİNE AİT T.C. KİMLİK NUMARASI VE ŞİFRESİ İLE SİSTEME GİRİŞ YAPIYOR. (ŞİFRE POSTANELERDEN 2 TL KARŞILIĞINDA ALINABİLİYOR.)
  2- KARŞISINA SORUMLU OLDUĞU ŞİRKETİN SGK NUMARASI ÇIKIYOR.
  3- BU SGK NUMARASINA TIKLAYINCA KARŞISINA İSG KATİP PROGRAMININ SAYFASI ÇIKIYOR.
  4- BURADAN YENİ SÖZLEŞMEYİ TIKLIYOR VE ÖNÜNE ÇIKAN TABLODAN ÖNCE UZMANIN SINIFINI SEÇİYOR, SONRA UZMAN ARAMA BUTONUNA ÇALIŞMAK İSTEDİĞİ UZMANIN T.C. KİMLİK NUMARASINI YAZIYOR.
  5- ARAMA SONUCUNDA UZMANA DAİR BİLGİLER KULLANICININ KARŞISINA ÇIKIYOR BURADAN ÇALIŞACAĞI EN AZ SAAT YAZILIYOR VE ONAYLANIYOR.
  6- DAHA SONRA UZMAN AYNI YÖNTEMLE KENDİ T.C. KİMLİK BİLGİLERİ İLE SİSTEME GİRİYOR BURADA ONAY İÇİN BEKLEYEN SÖZLEŞMEYİ ONAYLIYOR.
  7- SON OLARAK UZMANIN ONAYLADIĞI SÖZLEŞMEYİ İŞVERENDE SİSTEME TEKRAR GİREREK SÖZLEŞMELER KISMINDAN GİRİŞ YAPARAK ONAYLIYOR VE ANLAŞMA SAĞLANMIŞ OLUYOR.
  8- EĞER İŞVEREN SİSTEMDE İŞYERİ TEMSİLCİSİ OLARAK KAYITLI DEĞİLSE YANİ SİSTEME GİRDİĞİNDE ÖNÜNE İŞ YERİ BİLGİLERİ ÇIKMIYORSA BAĞLI BULUNDUĞU SGK MÜDÜRLÜĞÜNE DİLEKÇE İLE BAŞVURARAK KENDİNİ SİSTEME TANITIYOR.
  9- EĞER UZMAN KAYITLI DEĞİLSE ÖNCE BAKANLIĞA ARAYARAK KENDİNİ TANIMLATIYOR DAHA SONRA WWW.İSGKATİP.COM ADRESİNDEN BİLGİLERİNİ GÜNCELLİYOR.
 2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Çıktısını alıp iki taraf imzalamalı ve dosyasına koymalı,
 3. yusuf aydın İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  linkte sorun var sanırım !
 4. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 5. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  yeni duyuru ile 25 marttan sonra sadece e-bildirge yöneticileri kendi e- devlet sifresi ile sisteme girebilecek. işveren e- bildirge yöneticisi olarak kayıtlı değil ise oda giremez. saygılar.
 6. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İbrahim Bey, duyurunun linki var mı acaba?
 7. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  paylaşmıştım forumda ama bi daha bakım

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=01-katipduyuru
  İşyerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirecek işverenlerin dikkatine!!!
  Bilindiği üzere; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu gereğince işverenlerce görevlendirilmesi gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimlerine ilişkin sözleşme bildirimleri, ilgili Yönetmeliklerde yer alan sözleşme örneklerine göre yapılmaktaydı.

  Bugün gelinen süreçte ve İSG Kanununun kapsamı dikkate alındığında, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi sözleşme bildirimlerine ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı şekilde yürütülmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce “İSG-KATİP” programı hazırlanmış ve 15.2.2013 itibariyle tüm işyerlerinin kullanımına açılmıştır ve 25.3.2013 e-Bildirge yöneticileri kullanıcılarına açılmıştır. İşveren, ortak, vekil, muhasebe ve işveren türlerine ait yetkiler kaldırılmış olup sadece e-Bildirge yöneticileri sisteme giriş yapabileceklerdir.
 8. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Teşekkürler İbrahim Bey.