1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Biri iş güvenliği mi dedi?18 yaşındaki sabri, kentsel dönüşüm inşaatında altıncı kattan düşerek öld

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 16 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  yazir53b600.jpg

  Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin Sarıgöl Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm inşaatında çalışan 18 yaşındaki lise mezunu Sabri Kuran, önceki gün inşaatın altıncı katından düşerek hayatını kaybetti.

  Sabah saat 5.00 civarında Kuran’ın inşaattan düştüğünü gören vatandaşlar, genci inşaat enkazı altından çıkarıp ambulans haber verdi. Ancak olay yerine gelen ambulansın lastiğinin patlaması üzerine işçi, polis arabasıyla hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti.

  Baba Şükrü Kuran, Gaziosmanpaşa Belediyesi’den inşaat ihalesini alan Acar İnşaat bünyesinde oğluyla birlikte sigortasız çalıştıklarını söyledi. Kuran ayrıca oğlunun üniversite sınavına yeni girdiğini ve harçlık biriktirmek için Samsun ’dan çalışmaya geldiğini, inşaat firmasından davacı olacağını belirtti.

  Haziran’da işbaşı yapan oğlunun henüz maaşını dahi alamadığını söyleyen baba Şükrü Kuran olayı şöyle anlattı: “ Ramazan ayı dolayısıyla geceleri erken iş başı yapıyoruz. Oğlum inşaatın 6. katında iskeleyi vince yüklüyordu. Ancak vincin halatları iskeleye tam bağlanmamışken vinç çalışmaya başlayınca oğlum iskeleyle beraber altıncı kattan düştü.

  Olay yerine gittiğimde oğlum iskelenin altında can çekişiyordu. Üzerinde can yeleği dahi yoktu. Ben oğlumu o halde görünce bayıldım. Çevreden gelen vatandaşlar oğlumu iskeleden çıkartıp hastaneye gönderdi. Ama hastaneye varmadan hayatını kaybetti.

  Oğlum üniversite sınavına yeni girmişti. Önümüzdeki sene üniversiteye başlayacaktı. Kendisine harçlık çıkartmak için benimle çalışmaya geldi. Ancak oğlumun üniversite hayali inşaata gömüldü.
  Üç ay önce de bir demir ustası iş kazası sırasında dört parmağını kaybetti. Hiçbir can güvenliğimiz olmadan bizi çalıştıran firmadan şikâyetçiyim.’’

  'EVLERİMİZ BAŞIMIZA YIKILABİLİR'
  Dokuz bloklu, olimpik havuzlu konut projesinin hayata geçirilecek olan alanın çevresinde herhangi bir güvenlik önleminin alınmadığını, dolayısıyla inşaatın kendileri için risk taşıdığını söyleyen Sarıgöl mahalle sakinlerinden Hasan Türkaner de şu iddiaları dile getirdi:

  “İnşaat hakkında hiçbir bilgisi olmayan çocukları işe alıyorlar. İş makineler ve kamyonlar yasak olmasına rağmen 24 saat boyunca mahallenin içinden geçiyor.

  Şantiyenin önünde bir tane güvenlik görevlisi dahi yok. İş makinelerinin yaptığı çalışmalardan dolayı evlerimizin duvarları çatladı.

  Evlerimiz her an başımıza yıkılabilir. Bu durum bizi son derece tedirgin ediyor. Olayın yaşandığı gün inşaat alanına gittik.

  Arkadaşları ölmelerine rağmen işçiler hala çalışıyordu. Firma ve belediyeden herhangi bir görevli bölgeye gelip inceleme dahi yapmadı.

  http://www.osgbrehberi.com/haber/53/Universite_hayali_donusume_gomuldu.html