1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Birileri osgb lere dur! desin artık

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Alper Gazioglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1554
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bilgemed İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi
    Kaliteli hizmet icin kaliteli personel gerekli; kaliteli personel icin uygun maas gerekli ancak bu uygun maasi odemek icin bu hizmeti alacak firmalarin da bu paralari odemesi gerekli.
    Siz hep ISG uzmani gozunden bakiyorsunuz ve bazi konularda cok haklisiniz; yukarida yazilan bazi sartlar hic kabul edilebilecek gibi degil ama bir OSGBnin 1000 tl fiyat verdigi yere diger OSGBnin 500 tl vermesi durumunda hizmet alan firma 500 tl lik olanini seciyor. Sonuc: denetleme sonunda 32000 tl ceza kesiliyor. Cunku 500 tl veren firmanin ISG uzmaninin sertifikasi bile yok... Bu yazdiklarim yasanan ornekler. Bu durumda 1000 tl verip kaliteli hizmet verenin ayakt durma ve ISg uzmanini istedigi parayi verme sansi nedir?
  2. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fatma Hanım siz nerden duydunuz bu teklifi acaba ?
  3. Mehmet Ali ATİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33610
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dün bende bir yerle görüştüm, cumartesi günü şartları anlatmışlardı bir inşaat şantiyesinde duracakmışım A sınıfı haftada bir gelip gidecekmiş 1750tl vereceklerdi. Sonra tabi düşündüm araştırdım hatta foruma konu açtım neyse karar verdim çalışayım diye fakat C sınıfı uzmanın şantiyede görevlendirilmesinde bu işin piyasasının 2250-2500 olduğunu öğrenince bende dedim böyle böyle. Nasıl delirdi adam görmelisiniz, çok değişmişsin 2 günde diyor =) uyanınca sevmiyolar tabi adamı=) dün iyiydi keklik gibi=) Bide bu kadar paraya tonla angarya, 30km yol gidip gelicem, hemde kendi aracımı o yola vurucam. Vereceği yol parasını sözleşmeye yazmıyor uyanık, deneme maddesi koyalım diyorum olmaz diyor(İlk kez duyuyorum şaşırdım resmen;Neymiş efendim ilk günden sigortamı başlattıkları için deneme maddesi konamazmış=) adamların sözleşme yapmaktan haber yok yada bizi salak zannediyolar iş tecrübesi yok diye=) ) Bende tabi güzelim dedim, suyundan da koy:) bakalım o paraya oraya gidecek adam bulabilecekler mi. Ben henüz bekarım onun için Allaha şükür bi acelem yok, ev bark geçindirenlere lafım yok mecburlar ama gerçekten çok vahim durumda olmayanlar direnelim Allah aşkına. Adamlar enayi yerine koyuyorlar resmen bizi. Saygılar
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    konya
  5. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aslında nerden derken nasıl duydunuz demek istedim.İş yerleri, osgb bize şu kadar teklif verdi diye bireysel çalışan isg uzmanlarına fiyat düşürmek için de yapıyor olamazlar mı ?osgb de çalışan arkaşadaşınız mı var ?
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    rakip işi kaçıran osgb den duydum bunlar dahada dibe inememişler yani:)ben bireysel çalışıyorum...
  7. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok kötü bi durum.Ben de kimyager olarak çalıştığım yerde fiyat söyleyeceğim.Tehlikeli 25 kişilik bir yer.Ama ne diyeceğimi tam olarak bilemiyorum.full time çalışıyorum.Sizce ne söyleyebilirm.Osgb ne verir benim çalıştığım yere sizce?
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    firma adına osgb lerden fiyat isteyin her şehirde fiyatlar farklı bir rakam söylemek zor.ama şunuda unutmayın osgb erin verdikleri fiyat hem uzman hem doktor hemde diğer sağlık personeli hizmetini kapsıyor siz sadece uzman hizmetini verebileceğinizi unutmayın ve buna göre değerlendirin ücretiniz.
  9. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb ler sadece işyeri hekimi ya da iş güv uzmanı istesek yollamazlar mı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    paket halinde mi çalışıyorlar:)
  10. Sibel Aydogdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arakadaslar emek sömürüsü yapan osgbleri deşifre etmeye ne dersınız ve bunun yanında emek bızımken neden hala bu baskıya boyun egıyoruz sadece 1 ay butun uzmanlar ısten ayrılsın bakalım osgbler nasıl fıyatları ıkı katına cıkaracak var mısınız ??
  11. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Sayın Uzmanım,
    Hesaplamayı nasıl yaptınız pek anlamadım...
    Ukelalık yapmak hakkım'da, haddim'de değil;
    İş Yeri Hekimi ve İş Güvenlik Uzmanının; çalışma saatları değişti de ben mi atladım...

İşyeri sınıfı
    TEHLİKELİ, çalışan sayısı 200

" 3000 dakika uzman gidecek her ay = 50 saat
    1320 dakika hekim gidecek her ay = 22 saat" !... Bu hesap nas

Beni aydınlatırsanız çok sevinirim...
    OSGB konusunda, Sizinle hemfikirim... Saygılarımla...
  12. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Turan bey
    Sizinde belirttiğiniz üzere süreler değişmemiştir.
    İşyeri Hekimi süreleri değişmiştir ancak yürürlük tarihi 01.01.2016 olduğu için yukarıdaki hesap yanlıştır.
    200 * 6 = 1200 dakika şeklinde olmalıdır.
    İş sağlığı ve güvenliği uzmanının süreleri ise aynı olarak devam etmektedir.
    200 * 8 = 1600 dakika

İyi çalışmalar.
  13. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Fatih Bey, Çok teşekkür ederim, Size ve Böyle bir sitenin üyesi olarak SİTEMİZ yetkililerine ŞÜKRANLARIMI sunarım!...
    Saygılarımla...
  14. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Yukarıdaki ilandaki bakış açısında kaliteye, iyi işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığının iş sağlığı ve güvenliğine katkılarına, bu katkıların orta ve uzun vadede işverene getireceği maddi ve saygınlık katkısına yer yoktur, dil ucuyla değinildiyse bile, bu, ticaretin ve kurum olmanın “racon”undan dolayıdır. Kesinlikle bu böyle.. Ne yazık ki...
  15. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sibel Hanım, deşifre etmek dediğiniz olay yüzünden hukuki süreç yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Ben de OSGB konusunda kesinlikle sizin gibi düşünüyorum ama sıkıntı yaşayabilirsiniz. iyi günler
  16. er kal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    890105
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    bende öle düşünğyordum ama sisteme bakılınca giriş çıkış yaptıklarını görürsünüz .denetim eksikiğinden oluyor.
  17. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu olayı 5 uzman yapsın dişimi kırarım. Burası Türkiye. Millet evine ekmek götürebilmek için kırk takla atıyor. Kurtuluş şekli böyle bir şekilde olmamalıdır. Millet işsizlikten kırılıyor, siz bugün ayrılıyorum deyin 2 saate kadar sizin yerinize 50 tane CV gelir.