1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Biyokimya -mikrobiyoloji -patoloji labaratuvarlari için güvenlik talimatnamaleri

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve AYDIN_06 tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Formdaki tüm talimatnameleri inceledim fakat hiçbir şekilde BİYOKİMYA -MİKROBİYOLOJİ -PATOLOJİ LABARATUVARLARI İÇİN GÜVENLİK TALİMATNAMALER yer almadığını gördüm hastahane hizmetlerine ilişkin

1-Biyokimya Lab
    2-Mikrobiyoloji Lab
    3- Patoloji Lab
    4-Diş
    5-Tomografi vs hastane bölüm laboratuvarları ve
    6-Hastane - Lab Temizlik
    ve Özel ve Kamu Hastahanelerine ilişkin Güvenlik Özel ve Genel Talimatnameler konusunda lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz

Ayrıca bu konuda hastahanelere yönelik bir acil durum eylem planı hakkında yardımlarınızı bekliyorum forumda diğer sektörlerin yanında sağlık hizmetlerine ait dökümanların olmadığını gördüm diğer arkadaşlarda paylaşacak yardımsever arkadaşlarımız aracılığıyla istifade etmesi dileğiyle...
  2. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu tür konular sağlık sektörüne girdiği için döküman sıkıntısı olabilir. Bu konuda hekim arkadaşlar daha faydalı olabileceği kanaatindeyim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Ocak 2014 ---
    Sağlık bakanlığının sitelerini tara derim.
  3. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hekim arkadaşlarda yardımcı olur fakat hekimde bıranşına göre yardım edebilir hekim yoksa genel güvenlik önlemleri

Mesela tıbbi atık poşetiyle normal atık poşetleri ve üzerlerinde ki uyarı işaretleri farklı farklı bunlarla ilgili bilgiler ve genel güvenlik tedbirleri gerekiyor yani hastane ortamında temizlik yapan bir işçi ile nasıl temizlik yapmalı ve lab.ortamında çalışan bir laborant hangi hijyen kuralı ve tıbbi atık ve enfeksiyon kurallarına dikkat etmeli gibi talimatname ve genel bilgiler lazım
  4. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    atıklarla ilgili çevre mevzuatında tıbbi atık yönetmeliği , kullanılan kimyasal maddelerle ilgili örneğin tehlikeli atıklar ve diğer yönetmelikler var.bu yönetmelikleri okuyun,ayrıca internettede bazı üniversitelerin atık yönetimi ile ilgili sunumları var,örneğin ege üniversitesinin var.kullanılan kimyasalların msds lerine göre talimatlar konulabilir,laboratuvar güvenliği konusunda afiş ve tablolarda var.internette çok döküman var

Ekli Dosyalar:

6. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tşk ederim sunumu inceledim fakat daha çok yüzeysel bilgiler bizim aradığımız şey daha çok bir sağlık kurumu veya hastanelerde risk değerlendirmesi için gözetim yaparken nelerin var olup olmadığına hangi güvenlik önlemlerin alınıp alınmadığı konusunda idi yani örnek vermek gerekirse tıbbi atık gıda atıkları şişe atıklar için her poşetin ayrı renkleri ayrı işaretleri 3/4 ünden fazlasının doldurulmaması gerektiği gibi yada hijyen kurallarıyla ilgili kültürlerin atılma koşulları önlük temizliği kullanımı gibi yönetmelik çok çok kısa ve yüzeysel geçmiş
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Ocak 2014 ---

tşk ederim ama daha çok bilgi ve dökümana ihtiyaç var bu konuda yeterli değil ama bilgi edinmek için güzel paylaşımınız için çok teşekkürler...
  7. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Prosedür belki işine yarar.

Ekli Dosyalar:

8. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İlginizden ve paylaşımlarınızdan dolayı tşk ederim
  9. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Belki şu linkte aradığınız dökümanlar vardır: http://totm.inonu.edu.tr/kalite/DIŞ KAYNAKLI DOKÜMANLAR/
  10. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı