1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Biyomühendislik

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve g_akış tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. g_akış İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Mrb;
    Ben biyomühendislik böülümünden henüz mezun oldum ve isg sertifikası almak istiyorum ama kafamda bir çok soru var: Bu sertifikanın çeşitleri var mıdır? Heryerden alınan sertifikaların değeri aynı mıdır? Biyomühendis olarak bu sertifikayı alma hakkım var mı acaba benim? Şimdiden ilginize çok teşekkürler :)
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mühendis olmanız yeterli
    C ile başlayacaksınız sonra mevzuatlar değişecek
    Sertifikayı sadece Çalışma bakanlığı verir
    3 soru 3 cevap
  3. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    kurslar aracı sadece sertifika vermiyor kursun verdiği katılım belgesi çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı veriyor sertifikayı yani hangi kursa gidersen git sertifika bakanlıktan alınıyor.
  4. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Bölümün "Mühendislik Fakültesine" bağlı ise -ki bağlıdır- iş güvenliği uzmanı olabilirsin.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası her yerden değil sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan alınabilir. Bakanlığın sınavına girip başarılı olman gerekir. Aynı sürücü belgesinde olduğu gibi sertifikayı almadan önce İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi'ne katılman gerekir. İşte bu eğitimleri de bakanlık onaylı eğitim kurumları verir.

Eğitimini tamamlayıp, sınavı da kazanıp belgeyi alınca "C Sınıfı İş güvenliği Uzmanı" olacaksın. Daha sonra belirli şartları gerçekleştirdikten sonra sırasıyla B ve A sınıfı iş güvenliği uzmanı olman mümkün.
  5. g_akış İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yani sertifikam varsa, yaptığm stajlar veya hangi kurstan aldığm önemli değil bir nevi dershaneler gibi öyle mi ? bu kurs için ankaraya gitmeyi düşünüyordum da
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Temmuz 2013 ---
    Sınavlar ne sıklıkta oluyor ?
  6. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Az önce yazdığım gibi aynı sürücü belgesi alırken kursa gidilmesi gerekiyor ya, bu da aynısı. Bakanlık onaylı bir kurs olması yeterli. Biyomühendislik bölümünü bitirdiğine göre gözün kapalı geçersin sınavdan, merak etme. Sadece iş güvenliği mantığını kapman bile yeterli sınavda başarılı olman için. Bulunduğun yerdeki kurslara gidebilirsin, hiç kendini üzme Ankara falan diye. Zaten kursu veren kişilerin de yetki belgesi olması gerekiyor.
  7. g_akış İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hmm iş hukuku dersi aldm zaten stajlarımda da iş güvenliği dersi verdiler çok teşekkürler yardımınz için