1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bizim işler götürü işi olduğu için ne kadar çok çalışırsam o kadar çok para alırım-anket

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 28 Ekim 2014 başlatılmıştır.

?

Neden bu kadar süratli çalışıyorsun ustam acelen mi var !!!

 1. Abi şimdi bizim işler götürü işi olduğu için ne kadar çok çalışırsam o kadar çok para alırım

  36,7%
 2. Abi eleman sıkıntısı var müdür de zorluyor mesai bitene kadar iş bitsin diye

  36,7%
 3. Abi iş çok hızlı çalışmazsam yetişmez (Bilinçaltı: "Erken bitireyim de oturayım, çay,cuğara yapaım")

  33,3%
 4. Abi bir sürü eleman var ama buraya adam vermiyorlar

  23,3%
 5. Abi farkında değilim eskiden beri alışmışız

  13,3%
Birden fazla oy kullanılabilir.
 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhabalar,
  Hepimiz biliyoruz ki iş kazalarının büyük çoğunluğu çalışanların kusurlu davranışlarından meydana gelmektedir. Kusurlu davranışların içerisinde de en çok karşıma çıkan çalışanların çok hızlı çalışması olmakla beraber :"Neden!" diye sorduğumda aklımı çok karıştıran ve nereye gidersem gideyim hep duyduğum bir cümle! : "Eleman yok abi!" .
  Bu konuda küçük anketimi cevaplarsanız en azından bu problemin ne kadar doğru, ne kadar yanlış olduğu hakkında bir veri elde edebileceğimi ve konu hakkında aydınlanacağımı düşünüyorum. Katılımınız için teşekkürler ;)
 2. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  hepsi diye bir şık yok mu ;)
 3. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çoklu oy var :)
 4. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  İnşaat sektörü için konuşuyorum. Asıl işveren şu tarihe kadar işimi yetiştirmen lazım yoksa anlaştığımız rakamdan keserim diyor taşeron larda neredeyse kırbaç vururcasına çalıştırıyor. Sonra kaçınılmaz Son iş kazası.
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  taşeronlaşma ve götürü tarzı işler alt yapısında plansızlık,sözleşmesizlik,hızlı çalışma ve kar hırsı banrındırmıştır her zaman..İş planlaması yapılırken seçilen iş metodlarına yönelik güvenlik metodları ve iş güvenliği uygulama palanları hazırlanır ve uygulanır..fakat inşaatlarda ne şantiye şefi,ne proje müdürü nede inşaat mühendisi bulunmaz..bu taşeron sisteminde mühendis,mühendislik yapamaz..bizler planlar,istişare eder ve uygulamaya geçeriz..sistemi ve disiplini severiz..taşeronlaşma mısır firavunun zamanında uyguladığı sistemden farksızdır..

  Taşeronların kol gezdiği bir projede hayati tehlikenin risk düzeyi ne olursa olsun işi durdurup yada isg ekipleri ile anında önleyici faaliyet yapmanız imkansızdır..İşverenler iş vermiyorlar,ölüm vaad ediyorlar türkiyede..
 6. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İnşaat firmaları için inşaat ne kadar erken biterse o kadar çok kazanırız mantığıyla taşeronları besliyor. Taşeronlar da çalışanları besliyor. İşveren memnun Taşeron memnun Çalışanlar memnun. Ama bir sorun var güvenlik!!! günde 12-14 saat çalışıyorlar ve memnunlar hallerinden (1 saat yemek molasını 15 dk kullanıp işe geri dönüyorlar). Ayda 5000 TL kazanan vasıfsız inşaat işçileri kaynıyor ortalık. Bu ölümlerin çoğu işte bu yüzden.