1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Boşa cv hazırlıyorsunuz...

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 7 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Boşa CV Hazırlıyorsunuz
  [​IMG]


  New York merkezli kariyer odaklı profesyoneller için kapsamlı bir iş bulma ve istihdam sitesi The Ladders’a göre İK uzmanları aslında CV’lere sadece 6 sn göz atıyor.
  Sitenin hazırladığı rapora göre, 10 haftalık bir süre boyunca 30 İK uzmanının göz hareketlerini takip eden bir sistemle bu kısa sürede CV’lerin sadece bazı bölümlerine dikkat ediliyor. Buna göre uzmanlar CV’nizde altı ana maddeyle ilgileniyor, bunlar:
  [​IMG]

  The Ladder’ın sonunda tavsiyesi ise madem bir yarış içindesin bunu CV’nde de göstermen gerekiyor. Yani ne yapacaksın ? Kendi formatın yerine hazır CV formatlarını kullan, online profillerin açık ve kolaylıkla okunabilir olsun, öncelikli bilgilerin görünür olduğundan emin ol.

  Rapora detaylı incelemek ve siteye üye olup nedir ne değildir bakmak için;
  Rapor için
  The Ladder sitesi