1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bobin arabası önlem

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Eren Baran tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Bobinlerin taşındığı resimdeki arabaları kullananlar zaman zaman arabaları diğer çalışanlara çarpabiliyorlar. bacakta, ayakbileğinde, tupuğun üst bölgesinde çarpmadan dolayı yaralanma oluşabiliyor. Bunu engelleyebilmek yada yaralanmanın şiddetini azaltmak adına ne gibi önlemler alınabilir. Çok araştırdım benzer ekipman kullananlara baktım bulamadım. Fikirlerinize ihtiyacım var. Teşekürler.[​IMG]
  2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    alan müsaitmi bilmiyorum ama forklift yolu gibi bobin arabası için yol yapıp bu yoldan yaya geçişini yasaklayabilirsiniz,araba tasarımında değişiklik yapılabilir
  3. Ali Ünal İSGforum Üyesi

1- çekeci ve itici kolları çarpma noktasından bir adım mesafesı ( 70-80 cm) tersi yöne öteleyin.
    2- Ters S formunda tutamak şeklinde form değişikliğine gidebilirsiniz.
    3- İtme ve çekme organlarını El arabası şeklindeki gibi dönüştürebilirsiniz.
    4-Taban çerçeve köşebentleri yüksek kota alabilirsiniz.
    5- Çarpma noktalarını köşe kenarlarına etkiyi absorbe edecek absorban malzemelerde kaplama yapılabilir
    6-... Vs
  4. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bunu ittiren adama bence söyleyin sağını veya solunu duvardan tarafa dayasın diğer tarafına da bakarak ittirsin. Her şeyi de işverenden beklememek lazım :)
  5. Benimde aklımdan geçen tekelek boyutunu küçültüp taban çerceve yüksekliğini daha aşağıya alabilmekti. Böylece çarpma bilek ve bacak seviyesinden daha aşağıya kayacak. Yani topuk arkasına denk gelecek. Bu durumda İş ayakkabısı işi çözecek.