1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Borcundan dolayı icralık olan maden işçilerimiz dikkatsiz davranıyor, tehlike yaratıyor haberi

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 12 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Psikososyal risk etmeni örneği olarak borçların verdiği stres,odaklanamamak tehlikeli davranışlara neden olabilmektedir. Müfettişlerin "Güvenli değil" diye uyardığı halde Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun (TTK) önlem almadığı madende 8 Ocak'ta 8 madenci ölmüştü. TTK, 9 Ocak'ta şöyle bir önlem almış: "Borcundan dolayı icralık olan maden işçilerimiz dikkatsiz davranıyor, tehlike yaratıyor. İcralık işçi işten atılacak." icralık işçi işten atılacak bu doğru bir davranış mı ?

  POSTA GAZETESİ 12 OCAK 2013
  Bu karar ocak söndürür başlıklı haber
 2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  Yersen yapıyorlar
 3. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Malesef tüketim toplumu olmuşuz. Kazandığımızdan fazla tüketiyoruz. Lüks tüketmeye çalışıyoruz. Geçen telefonum bozuldu I phone nin fiyatlarına bakayım dedim. 1000 ile 2500 arasında değişiyor. bu ne kadeşim yahu? millet ilk çıktığında geçeden kuyruğa giriyor. Bir anlık dikkatsizlik sonucu suya düşürsen gitti. Bu ülkede asgari ücret 800 TL çivarında. Cebine kredi kartını koyan sanki hiç ödemeyecekmiş gibi harcıyor sonrada icralık. işçinin aklı tabiki işinde değil sonra kaza oluyor. Ağır çalışma şartları, Yorgunluk ve izin kullanmama, sonuç tabiki iş kazası olaçak. Peki işveren ne yapaçak? ya işçinin borçlarını ödeyerek icradan kurtaracak yada kapının önüne koyaçak. Siz işveren olsanız hangisini yaparsınız?
 4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  İşveren de çıkmaza girmiş durumda bir taraftan piyasada nakit para sıkıntısı bir taraftan dünyadaki kriz. Adamın tırnağı olsa kendi kafasını kaşıyacak.
 5. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Kredi kartı kullanmayı bilmiyoruz. Hemen tükettiğimiz mal ve hizmeti taksitle alıyoruz. Dolayısı ile geleçeğimizi ipotek altına alıyoruz. Çok dikatli olmalıyız. Ben şahsen 7 yıldır kredi kartı kullanmıyorum. Herkesede tavsiye ederim. Yapamıyorsanız bile azaltın kredi kartı ile harçama yapmayı. Bankaların promasyonlarına kanmayın.