1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Boyaların depolanmasında uyulacak prosedür

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve berna kıran tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. berna kıran İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  arkadaşlar, mobilya üretimhanesinde kullanılan ve henüz açılmamış oyalar için depolama prosedürü var mıdır?kendimce katıları sıvılardan,tehlike sınıflarını birbirinden ayırarak bi depolama yaptım.ayrıca aynı depoda kullanılmışlar da kapakları kapalı biçimde kullanılmamışlardan ayrı haldeler.acaba doğru yolda mıyım?
  ayrıca boyalara ilişkin ayrıntılı etiketleme yapıp kullandığımız boyaları bildirme zorunluluğumuz var mı
 2. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46018
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Boya deposunun olduğunu belirten levha ile ateşle yaklaşma levhası gerekir.yakıninda yangın tüpü konulması lazım. Boş kutuların ağzı acık korunaklı bir yerde ayrıca depolanması ve kısa sürede içersinde fabrikadan atık yönetmeliğine gore uzaklaştırılmalıdir.boya deposunun havalandirmasinin uygun olması tiner olmamasına dikkat edin.Depo kaynak vs işlemlerden yeterli uzaklikta depo içersindeki istiflemenin yüksekliğine ve düzenine dikkat edilmelidir.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  Ekli Dosyalar: