1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Brezilya’da stadyum ve kâr telaşı 3 işçiyi öldürdü

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 28 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Brezilya’da Dünya Kupası için iş güvenliği yeterince sağlanmadan sürdürülen stadyum inşaatlarında beklenen kaza yaşandı. Vincin devrilmesi sonucu en az 3 işçi öldü

  [​IMG]

  2014 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Brezilya’nın organizasyon sürecindeki rant yanlısı ve işçi düşmanı uygulamalarına bir yenisi ekledi. Stadyumların inşası ve var olan stadyumların yenilenmesi sırasında iş güvenliğinin alınmadığı gerekçesiyle çok sayıda inşaat işçisinin eylem alanına dönüşen stadyumlarda beklenen iş kazası meydana geldi. Sao Paulo kentindeki Arena Corinthians adlı stadyumdaki inşaat çalışmalarında bir vinç tribünlerin üzerine düştü.
  Vincin düşmesi sonucu tribünlerin inşaatında çalışan üç işçi ölürken, en az 6 işçi de yaralandı. Vincin düşmesiyle tribünlerde de büyük hasar meydana geldi.
  FİFA’nın takvimi gereği Brezilya’da kazanın yaşandığı stadyum da dahil olmak üzere pek çok yerin inşaatının tamamlanması gerekiyordu. Brezilya hükümeti ise gecikmeyi, yaz aylarında patlak veren halk isyanına bağlayan açıklamalar yapmıştı.

  [​IMG]

  Kaynak: Sendika.org