1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Btc projesinde iş sağliği ve iş güvenliği

Konusu 'İyi Uygulamalar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  BTC PROJESİNDE İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ

  Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı projesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye ve dünyadaki benzer projelere örnek teşkil edecek başarılara da imza attı.
  Projede, 18 farklı milletten yaklaşık 12.000 kişi, - 400 C + 400 C de, yer yer 2800 m.de, 60 milyon adam-saat üzerinde çalışma yaptı.
  BTC Projesi, Proje Direktörü’nün yazılı Taahhütnamesi ile mala, cana ve çevreye hiçbir zarar gelmemesi hedefini ilan ederek çalışmalara başladı. Bu yaklaşım ve eğitimlerle İSİG’nin tüm çalışanların yaşam tarzı ve bir değeri olması prensibi benimsendi. Projede görev yapan personele İş sağlığı ve iş güvenliğine yönelik yaklaşık 45 farklı konuda 975 bin saat üzerinde eğitim verildi. Bu eğitimlerde, ülkemizde uygulanmakta olan ve 2003 yılından bu yana yenilenen ilgili İş sağlığı ve iş güvenliği mevzuatıyla birlikte uluslararası düzeyde yapılan en iyi uygulamalar anlatıldı. Bunun sonucu olarak İşgünü Kayıplı Kaza Sıklık Oranı IPLOCA (International Pipe Line & Offshore Contractors Association) standartlarının 1/4 oranında gerçekleşti.
  devamını ekten ulaşabilirsinz..

  Ekli Dosyalar:

  • isvig.doc
   Dosya Boyutu:
   3,4 MB
   Görüntüleme:
   96