1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu adama dalacam ne ceza yerim :)

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Nurdan Dahi tarafından 14 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  Bir arkadaşın hocasının söylediği söz de güzel; ''Maske takmazsan erken yaşta ölürsün. Erken yaşta ölürsen karın başka biriyle evlenir, çocuğun başka birine baba der"
  en azından biz evlendirmiyoruz yengeyi, daha az tepki alırız :)
 2. Hakan COŞKUN İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  şaka yaptığınızı varsayıyorum fakat şaka da olsa insanlara bu şekilde yaklaşmak hoş değil..bu şekilde düşünceler farkında olmadan karakterinizi değiştirebilir..
 3. bence 2 seçeneğin ya sen gideceksin ya o gidecek!!
 4. Arkadaşlar, çalışanlarla neden bu kadar karşı karşıya kalıyorsunuz. Önlem ve tedbirleri İSG Uzmanı Aldırmak Zorunda değil ki. Bizlerin görevi tehlikeleri tespit edip değerlendirmek ve önerilerde bulunmak, Eğer iyi niyetinizi suistimal etmeye meyilli çalışanlar varsa onlarla uğraşmayınız. Bırakın şefi, sorumlusu veya müdürü uğraşsın. Sonuçta çalışana işi veren kişi çalışmasını isteyen kişi işveren veya işveren vekili varsa bir tehlike önlem almakta onların sorumluluğundadır.
 5. Engin Kara İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  4971
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SERBEST
  Yok ben zaten İş güvenliği için değil, İnsanlık adına dalacam demek istemiştim.:D Sonuçta bu kafa yapısına sahip bir adam trafikte v.s. herkes için tehlike saçar.o_O
 6. İbrahim 559'a hitaben;
  arkadaşla aynı fikirde değilim.Böyle korumasız çalışan adama vicdanen kayıtsız kalmamalıyız.Biz isg uzmanları "Salla başını al maaşını dersek iş kazalarını azaltamayız dahada artırırız. İnsanlar konuşa konuşa...Elimizden geldiğince anlatacagız anlatacağız...Bu isg Uzmanının işi bu bence..O tozlu işle çalışanı eğitemiyorsak başka birime kaydırmalıyız....Ben risk analizini yapar işverenin eline verir dahasına karışmam diyen uzmanların sonunu allah korusun..
 7. Yazdıklarımdan böyle bir anlam nasıl çıkarttınız bilemiyorum. Fakat tekrar anlatayım çalışanlarla karşı karşıya kalmayınız.

  Konu ile ilgili yazdığım mesajları alt alt toplayalım
  1-Bakanlığa şikayet etmek son çare bence. Olası denetimde yazılacak cezaları alt alta yaz topla rapor halinde üst yönetime sunabilirsin. Bu şekilde çalışan arkadaşta son derece haklı çalışma şartları ağır. Çalışan ne yapsın. Kulak tıkacı ile rahat edemiyorsa manşon kulaklık aldırın ve eğitim verin adamı zorlamayın. Kulağında kalıcı hasar olacağından bahsedin. Sonra buradan çıkarsa kulağı duymayan birinin işitme testinde çıkacağını onu işe kimsenin almak istemeyeceğini anlatın. Her zaman etkili olmaktadır. Bulduğunuz bir maskeyi adama götürüp takacaksın demeyin. Bir kaç maske getirin denettirin kendini önemli hissetetsin size saygı duyacaktır zamanla. Bence gösterdiğiniz ilgi karşısında kendini borçlu hissedecek ve zamanla takmaya başlayacaktır.
  2-Arkadaşlar, çalışanlarla neden bu kadar karşı karşıya kalıyorsunuz. Önlem ve tedbirleri İSG Uzmanı Aldırmak Zorunda değil ki. Bizlerin görevi tehlikeleri tespit edip değerlendirmek ve önerilerde bulunmak, Eğer iyi niyetinizi suistimal etmeye meyilli çalışanlar varsa onlarla uğraşmayınız. Bırakın şefi, sorumlusu veya müdürü uğraşsın. Sonuçta çalışana işi veren kişi çalışmasını isteyen kişi işveren veya işveren vekili varsa bir tehlike önlem almakta onların sorumluluğundadır.

  Bütün bu yazdıklarımdan sonra salla başını al maşını sonucumu çıkıyor.

  Daha önceki mesajlarıma bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Tavsiyem çalışanın amiri kim ise onunla muhatap olun ve olayı kişiselleştirmeden halledin. Yoksa düşmanınız çok olur hemde yerine işini yapmaya çalıştığınız amirde size düşman kesilir. Bu nedenle yukarıda resimde gördüğünüz vatandaş profilinden firmalarda çok var storm1692 'nin yaptığı gibi bunlara anlattık anlattık anlamıyor mu sakın karşı karşıya kalmayın. Amiri ile muhatap olunuz.