1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu adama dalacam ne ceza yerim :)

Konusu 'İş Psikolojisi ve Psikososyal Etmenler' forumundadır ve Engin Kara tarafından 13 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Engin Kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    4971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SERBEST
    Erkan Bey (Site Yöneticisi) kusura bakmayın.İnsan bazen dertleşecek birini arıyo "bu şekilde".. Bu resimde gördüğünüz insan değil! Günde 1 kg toz yutmadan ve 105 db ses duymadan yaşayamadığını ve işini çok sevdiğini ayrıca ona zimmetlediğim kulak koruyucu, bone, maske, eldiven gibi KKD'ları kullandığında meslekten soğuduğunu söyledi.(Ortam ölçümleri yapıldı bu alanda toz ölçümü sonucu 9mg/m3, Gürültü 107 db).İşçiler çok fena nitces bilmem..(Bu arada burası kırma alanı."havalandırma yapmıyor bizim büyük patron". Bende işçiye KKD'larını verdim "KKD'larını takmıyor terliksi arkadaş".:) Hade bakalım çık işin içinden!

Ekli Dosyalar:

2. aysehuban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hahahahahah süper yaaaaa meslekten soğuyormuş lafa bak.2 gün sonra kaza olsa hayattan soğudum der böylesi
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    İş güvenliği kurallarına uymamak tazminatsız işten çıkarılma sebebidir... Bu şekilde tehdit ettiniz mi? Yine yola gelmiyorsa tutanak tutun işten çıkarın... Yarın bir sağlık problemi olduğunda işvereni mahkemeye vermekten çekinmeyecektir... O size dalmadan siz ona dalın :)
  4. Engin Kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    4971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SERBEST
    Nurdan Hanımın söylediği herşeyi yaptım tabiki.Ben kimseyi işten çıkarmak istemiyorum.Kolay çözümler beni bozar. Terliksi yaratıklar da eğitilebilir diye düşünüyorum. Ondan önce patronda suç aslında havalandırma için para diyor. En kısa zamanda ÇSGB'na şikayetimi yapacam. Benlik bişey yok nasolsa gelsinler denetlesinler bizi. Benim tüm çalışmalarım tam..Nasıl bir çözüm sizce ?
  5. Engin Kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    4971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SERBEST
    Bir iki kişiyi Taksim meydanında sallandırın Bak bakalım bir daha yapabiliyorlarmı, diyosunuz yani :) Bak bu olur sanırım.
  6. Bakanlığa şikayet etmek son çare bence. Olası denetimde yazılacak cezaları alt alta yaz topla rapor halinde üst yönetime sunabilirsin. Bu şekilde çalışan arkadaşta son derece haklı çalışma şartları ağır. Çalışan ne yapsın. Kulak tıkacı ile rahat edemiyorsa manşon kulaklık aldırın ve eğitim verin adamı zorlamayın. Kulağında kalıcı hasar olacağından bahsedin. Sonra buradan çıkarsa kulağı duymayan birinin işitme testinde çıkacağını onu işe kimsenin almak istemeyeceğini anlatın. Her zaman etkili olmaktadır. Bulduğunuz bir maskeyi adama götürüp takacaksın demeyin. Bir kaç maske getirin denettirin kendini önemli hissetetsin size saygı duyacaktır zamanla. Bence gösterdiğiniz ilgi karşısında kendini borçlu hissedecek ve zamanla takmaya başlayacaktır.
  7. Engin Kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    4971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SERBEST
    Zaten iki farklı manşon kulaklık verdim. İlki sertti şimdiki yumuşak. Ben o kulaklıkla uyurum yani. Her türlü eğitimi de verdim. Ama olacak ben inanıyorum.
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Uyarı ve Ceza raporları düzenle birde İsg defterine derdini yaZ.Gerisine karışma.
  9. coşkunonay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    osgb
    :)) bencede bu konu İSG uzmanlarının en çok arşılacağı sorunlardandır. İnat ve dayatma pek işe yaramaz yani yarar aslında oda işten çıkarmaya neden olur. Sanki, biraz duygusal davranılsa sağlık sorunlarından ve ilerde karşılacağı zorlukardan bahsedilse gibi... ALLAH kolaylık versin ne diyelim
  10. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim toplam 1 senelik profesyonel hayatımda anladığım şey, iyilikten maraz doğduğudur... :)

sizi anlamıyor değilim bu adamı kazanmak istiyorsunuz bunun uğraşını çok verdim ama siz tek başınıza hiçbir şey yapamazsınız, arkanızda patron bir defa olacak kesinlikle...eğitim ve ya toplantılarda işveren "bu adam ne diyorsa o olacak" dediğinde sizin atacağınız 40 taklaya bedel oluyor, bu tip yaklaşımlarla işvereni ilk önce uyarın, neler olabileceğini belirtin ve bu adamı kendi çevresinde yalnız bırakın... diğer işçilerde durum nasıl, onlarda dikkat daha fazla ise bu kendisini daha da yalnızlaştıracaktır mesela...

ve benim son yöntemim şudur, "söz abi, sen öldün mü yengenin düğününü ben yapcam, gözün arkada kalmasın" derim... o biraz işe yarıyor... :)
  11. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende çoğunlukla aman dikkat bak çocuğun olmaz bundan sonra diyorum bir sonraki aşamada Deniz Bey'in sözü güzelmiş bunu da kullanayım :)
  12. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu adamı ben görsem hayattan soğurum
  13. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sayın başbakanım kürtajı yasağını geri al :(
  14. Sinem Karahan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    içerinin nasıl bir ortam olduğu fotoğraftan belli oluyor zaten, görünmeyen tozlar fotoğraflarda çıkıveriyor.
  15. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    adam sana ne yengeden diyip girişmesin ben korkarım vallahi :)..
  16. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tabi ki bu belli bir samimiyet seviyesinden sonra söylenecek bir şey, samimiyet ilerledikten sonra veya bu laf dışında hiçbir yöntemle cevap alamadığım hallerde kullanıyordum bunu çalıştığım işletmelerde... :) çocuğun olmaz da aslında fena değilmiş...

şaka bir yana, amacımız ölmesinler, yaşasınlar diyedir... bunun dışında özellikle ciddi bir şekilde önlemlerin kendilerinin hayatı için olduğunu izah ediyorum "abi sen bunu takınca benim hayatım uzamıyor, bana bir faydası yok yani, sen ne yaparsan kendin için yapıyorsun, ben sana bunu tak dedikten sonra sen takmasan bile iş benden çıkıyor zaten, biri gelip bana sorduğu zaman ben yaptığım işleri gösterip sıyrılıyorum, sen öldüğünle kalıyosun" gibi şeyler söylüyorum artık karşımdakinin anlayacağı dilde, gerçekten bu yöntem de sonuç veriyor ama işte isg kültürümüz olmadığı için etki süresi max. 30 dk filan oluyor ilk anlarda... :)
  17. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanı hakkı kötektir