1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu bu nedir bu?

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Nurdan Dahi tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  Fotoğraf2592.jpg Fotoğraf2593.jpg Onur Umur bu nedir? İşyerinin girişinde mermer içine gömülü 2 kutucuk var. Bunlardan birinin kapağı yok! Yağmur filan alan bir yerde, insanların geçiş yolunun yanlarında. Bu ne kutusudur? Kapaksız olması bir tehlike kaynağı mıdır? Elektrik olmadığı söylendi ne derece doğrudur? Yardım pleaseeee.....
 2. kubilay23 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  bireysel
  umarım elektrik yoktur :)
 3. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  60628
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Helena Wood Art
  Bu kutu dış mekanda kullanılan kapağı kapatıldığında su geçirmeyen basit bir elektrik kutusu. genelede elektrik direklerinde direğe gelen kablo ile lambaya gidecek olan kabloyu birleştirmekte kullanılır. Dikkat ederseniz kapağının içinde conta geçecek yer vardır. bu sebeple yağmur suyundan etkilenmez. ama yeri ve montaj şekli tabiki ortalık yerde o şekilde olmamalı. daha güvenli bir yer olmalı.

  Elektrik olmadığı muhtemel çünkü kahverengi (Faz) kabloyu sökmüşler :) Merak ediyorsanız kontrol kalemi ile bu kabloya dokunun ışık varsa elektrik vardır. :)
 4. Onur Umur Emektar Üye

  • Emektar Üye
  Sertifika Numarası:
  48078
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEİAŞ
  Nurdan Dahi Şu "yardım please" ifadesini türkçesiyle bir değiştirelim ablacım :) Bu kutular kabloları birbirine bağlamaya yarayan buatlar. Buatların içinde kablo parçaları var ama buata giren çıkan kablo yok gördüğüm kadarıyla. Eğer varsa kabloları takip etmek gerekir. Kaya Tanyel Beyin mesajı son cümle hariç açıklayıcı olmuş. Kontrol kalemiyle dokunursak ve ışıkvarsa, bu kablonun bir yerlerden beslendiğini gösterir. Ama ışık yoksa bu gerilimin o an olmadığını gösterir, hiç olmayacağını göstermez. Belki aşka bir şalter var, açık pozisyonda, kapanınca alet elektriklenecek..olur mu olur.

  Ama gördüğüm kadarıyla buatlar boşta, herhangi bir yere bağlı değil.. Hal böyleyse bir şey olmaz. Ayak altında durmasın, insanlar takılmasın yine de..
 5. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  60628
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Helena Wood Art
  Onur Bey tahmin ediyorum kutunun altından delik delip kabloları geçirmişler. Bilirsiniz bizde böyle tuhaf çözümler üretebilen elektrikçiler çok vardır :) yere de sabitlemişler mi bilemiyorum tabi. ama bu şekilde kullanılmaması gerektiği ortada. Orada bir bağlantı yapılacaksa orası oyulup içeri gömülmeliydi ve üzeri su geçirmez bir kapakla kapatılmalıydı...
 6. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47485
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEİAŞ
  neticede yanlış bir uygulama....