1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu durumda ne yapabilirim...

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Eray ÖZER tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Eray ÖZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118415
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. Tic. A.Ş.
    Ben bir şirketler grubunda teknik eleman olarak çalışıyorum.Şirketlerimizin hiçbirinde 50 kişiden fazla çalışan yok ve az tehlikeli yani uzman bulundurma zorunluluğu yok.Fakat bir sistem oluşturmak için benimle ek iş sözleşmesi imzalamışlardı uzman olarak.Bakanlığa herhangi bir bildirim yapılmadı bu sözleşmeyle ilgili, şirket içi bir olay oldu yani.Fakat şimdi şirketlerimizden biri tehlikeli oldu ve çalışan 50 kişiyi geçti.Saat hesabı yapıldığında 13 saat falan uzman bulunması gerekli.Burası içinde bir sözleşme yaparsam nasıl olacak durum çok karışık gerçekten yardıma ihtiyacım var ?
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben olsam o riski almazdım, iş güvenliği uzmanlığı başlı başına bir iştir şimdiki işinin yanında sertifika işleterek yapayım diyen herkesin başı belaya girer...ama bugün, ama yarın...
  3. Eray ÖZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118415
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. Tic. A.Ş.
    benim derdim sertifika işletmek değil hocam durum çok karışık sonuçta onlarda haklı adamın şu an bulundurma zorunluluğu yok bir şirketi dışında
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işte o bir şirket için uzmanlık görevini icra edecekseniz çok dikkat edin derim, sertifika işletmeyi ben B ve A sınıfı olabilmek adına söylemiştim...
  5. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Deniz beyin söylediği doğrudur. Diğer işlerinizden sizi azat edip uzman olarak çalıştıracaklarsa yapın derim. Fakat üzerinde gözüksünde sen yine aynı işi yap diyorlarsa sakın bu uzmanlık mesleğini para ile ölçüp girişme derim. Senin başına gelecekleri hiç saymıyorum bile o çalışanlara yazık olur. Hakkını verecek birini bulup yaptırsınlar yada senin bu işin hakkını verceğin çalışma ortamını sağlasınlar derim.