1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu haberı yorumlarmısınız uzmanlar ıcın ıyı osgb ıcın kotu gıbı geldı bana

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve aykutcengiz tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Isprano İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146456
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  YENİ BEŞ HEKİM OSGB
  arkadaşlar bu konuda şöle bi durum var mesela ben kırşehir de ikamet ediyorum buradaki TMS kurulum aşamasında kendi kimya mühendislerini ve dr larını eğitime göndererek sertifka aldırdılar ve dışardan herhangi bir uzman yada iş yeri hekimi alımı yapmayacaklarını söylediler, işin açıkçası görüşmelerimizde ortada büyük bir pasta var devlet bize böle bir yetki verdiyse bizde kendi üzerimize düşen kısmı alırız dediler...
 2. Brolin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  4857'ye göre 50 sayısı kriterdi ve işyerleri taşeronluk sistemini 49 üzerinden götürüyordu.
  şimdi de böyle bir durumda her işyerimiz taşeron 9 9 9 9 :)
  harikasınız durmak yok yola devam!!!
 3. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  iyi demişler :cool:
 4. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  7.1.6. maddesinde geçenler doğru ise bu sefer TSM lere görev düşecek yada halk sağlık merkezleri yada benzeri kuruluşlar . Ancak daha yeni yönetmelik taslağı yayınlandı orada da net bir şekilde OSGB ler bu hizmeti verecek deniliyordu .

  Nasıl bir ülke nasıl karışık ardı ardına haberler, yönetmelikler ve protokoller yayınlanıyor .

  Bir akıllı çıkmaz mı net açıklama yapacak . Herkes OSGB açtı şimdi onlar ne olacak ? Bir sürü doktor belge aldı onlar ne olacak ? Peki İsg uzmanları bireysel mi çalışacak ? bakanlık kadro mu açacak ???? Birde ölçümler ücretsiz olacak ?? az tehlikeli sınıfta muayeneler ücretsiz olacak peki risk analizi kapsamında kişi başı 50 tl alan kurumlar ne olacak yada biz işverene ne açıklama yapacağız ???
  " TSM bünyesinde görevlendirilecek iş güverliği uzmanlarının 10 ve altındaki tehlikeli ve çok tehlikeli işletmelere ücretsiz hizmet vereceğine dikkat çeken" bu cümleye göre bakanlık TSM lere atama yapacak kalanlarda gene işsiz kalacak gibi :D
  :sinir:
 5. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  güncel ! bu kadar önemli bir konu tabi herkes yükseltme sınavına konsantre olduğu için cevap yok kimseden ;)