1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu haber çakma a sınıflarına gelsin, risk analizlerini detaylı yapalım tabi yapmayı öğrenebildiysen

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Ferit Yılmaz tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Arkadaşların da yazdığı gibi biz daha belgeyi almadık. Benim SGK'lı çalışma prim gün sayım 7200. C cınıfı belgem varsa, bu kadar çalışma hayatı tecrübem varsa, ISO 9001 kalite sistemi yönetim temsilcisi tecrübem varsa, bir de bu sınavda başarılı sonuç alacağımı düşünüyorum. İşin içine girince en fazla 2 ay sonra iyi bir isg uzmanı olacağımı düşünüyorum. Kıskanmanıza gerek yok.
  2. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oyuncak fabrikası için öngörülemeyecek bir kaza
  3. Herkes kapısının önünü süpürse sokaklar tertemiz olurdu.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Aralık 2013 ---
    500 metre ötede patlayıcı imal edenin önlem alması gerekmez mi?
  4. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yaptığımız iş risk işidir kendimize bir risk analizi yapsak bu iş kabul edilemez derecede riskli çıkar. Ancak şunu unutmamak gerekirki bu bahsi geçen olayı ön görüp analizinize dahil dahi etseniz bu ancak kabul edilebilir yada düşük bir risk ortaya koyar çünkü olasılığı bırakın 1 i 1 inde altındadır. onun için biz işin tam anlamı ve layıkıyla %98 lik kısmını ön görelim de gerisini düşünmeyelim sonuçta işimiz riski üstümüzden atmak değildir. Olasılığı iyi ölçmek, tehliyeyi şiddetini ve riski iyi değerlendirmek gerekir ki bu ülke güvenle büyüsün ama sen yok o olmalı yok bu olmalı yok orası öyle yapılcak yok uçak düşebilir, pervane girebilir duvarları kalınlaştır atom bombası düşebilir yerin altına göm 50 cm duvar yap fabrikaya komik olur
  5. Bunun A sınıfı falan ilgisi yok...Yandaki fabrika giden parçayı 100 kişiden 1 kişi farkeder..NE çakma A nede gerçek A kimseye çamur atmayın...Konuyu açan arkadaş dahil bunu görmesi imkansız
  6. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Şimdi haberi de okudum. Böyle bir olayın olma ihtimali zaten milyonda bir ihtimal. Bu ihtimali görecek kişinin var olduğunu da zannetmiyorum. Daha doğrusu böyle bir ihtimali yazan kişi anında kendisini kapı önünde bulur.
  7. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yürü be faruk kim tutar seni :cool:
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    iş güvenliği inançlarla değil kanunlarla yapılır
    bence 7200 günle emekliliğiniz gelmiş bir baktırın :cool:
  8. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    o kadar boş yorumun arasında en mantıklıların dan biri ;)
    işte "ISO 9001 kalite sistemi yönetim temsilcisi" nin bilirkişi raporu :eek:
    bugün bir "cezalı kullanıcı" yorum yaptı Yeni Zelanda'da 1.000 kelebek öldü. :D:cool::eek:
  9. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    uzman olup kendi adına site oluşturanları alnından öpeyim o_O:p
  10. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
  11. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    o kadar ahkam kesmek kolayda birde kendi yazdıklarınıza bakın. hani edep, muhtaç vb. o_O:eek::cool:
  12. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sizin başlığa verilebilecek en edebli cevap emin olabilirsiniz.:)
  13. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    o kadarda edepli değilmiş demek ki konuşmalar
  14. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ne demiş atalar balık baştan kokar....öyle başlığa böyle cevaplar:)
  15. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Ferit Bey,
    Siz daha adayken bu kadar uçarsanız, uzman olunca nasıl olacağınızı düşünemiyorum.
  16. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Dikkat çekici bi başlık olmuş. Merakten girdim sırf:D neyse ben geri gideyim:D
  17. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yeni olacak A lar belliki çok zorunuza gitmiş. Keşke asıl derdiniz iş kazaları olsaydı gerçekte ama belliki asıl derdiniz çıkar ve para ki bunu bu şekilde sunuyorsunuz.
  18. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Tavırlarınıza dikkat edin.. sataşmayı bırakın insanlara!
  19. muratcan976 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55255
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İyi bir uzman risk analizi yapmadan önce istihareye yatmalı sanırım, yoksa yan fabrikadan pervanenin kopacağını hayatta tahmin edemez.
  20. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bakıyorumda herkez birbirine saldırıyor... Ne bu şiddet, ne bu celal !!! Ne gerek var bu tarz mevzulara. Bende 23 şubatta b için sınava giriyorum. 7 yıldır çok tehlikeli imalatın içerisindeyim. 10 sene teknik eğitimim var. B belgemide alacağım. hiç de üzerime alınmıyorum. o zaman bir soruda benden 220 saatle prof uzman mı olunuyor ? C sınıfı çakma uzman yok mu ?