1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu haber çakma a sınıflarına gelsin, risk analizlerini detaylı yapalım tabi yapmayı öğrenebildiysen

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Ferit Yılmaz tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Nasıl bir aksiyon alınabilir burada "Dışarıdan gelen kaynağı bilinmeyen cisimler Unidentified Flying Object (UFO)" :)
  2. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar birbirimize sataşıp kırıcı olacağımıza biraz yapıcı olup işin detaylarına hep beraber girmeye çalışalım. Bu çakma A mevzusu benide en basından beri rahatsız etti ama işin mantığını düşünürsek dediğiniz gibi 10 sene ve daha fazla zamandır belli bir işte(çok tehlikeli) çalışıp uzmanlaşmış bir kişinin bu yükseltmeden faydalanıp A olması ve sonrasında bu sektörde uzmanlığını konuşturması en doğrusudur. Ammaaa ben primden faydalandım A oldum, herşeyi çok bilirim diyenler, işte esas konuşmamız gereken durum başlıyor.. Şuan yükseltmeyle A olup kimler çok tehlikeli sınıf işlerde ve nerelerde çalışıyor.. Bunu irdeleyebilirmiyiz? bu konu üzerinden fikirlerimizi yapıcı olarak paylaşmaya çağırıyorum herkesi..
  3. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende tam cevap yazacaktım baktım sertifika numaran 57 BİN lerde belliki sende çakmalardansın. :D
  4. Okan Şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Pazartesi velin gelsin görüşücem.
  5. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir sohbet esnasında uzun yıllar boyunca A sınıfı uzman olarak çalışan bir abimiz. birbirlerine yakın olan tesislerin risk analizi yaparken diğer işletmeden gelecek riskleri de değerlendirmeli. hata o işletmeye tebligatlı bir yazı yazarak kendisini etkileyebilecek risklerden haberdar edilmesi istenilmelidir demişti. Çok haklıymış.
  6. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şakacı seni :cool:
  7. Okan Şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Fazla gerilmemek lazım Feritim
  8. şu anda bir a sınıfı (!) kimyager maden ocağında çalışabiliyor herhangi kanuni engel yok
    ne kadar işin ayrıntısını bilir tartışılır bu tip tartışmalar sektörel düzenleme yapılana kadar sürer
    kanunda zaten bunun maddesi var inanıyorum yedekte bekletiyorlardır ;)
  9. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    işine yaramayınca nasılda büyüklük muhabbetleri :oops: yazık yazık ülkedeki çalışanları canı kimlere emanet ediliyor üç kuruş için :( gerçekten üzülüyorum keşke 2005 senesinde yapılanlara danıştay durdurma vermeseydi en azından 9 sene önce başlardı bu muhabbetler yükseltme saçmalığıda çıkmazdı ortaya:rolleyes:
  10. Okan Şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Artık nasıl bir psikoloji içinde isen Allah yardımcın olsun kardeşim..
  11. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    işin gücün goy goy nasıl can kurtaracaksın sen bilmem Allah senin yardımcın olsun zira çok ihtiyacın olacak :D
  12. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    TÜRKLER ÇILDIRMIŞ OLMALI...YANİ TÜRK UZMANLAR...