1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bu işim piyasasını düşüren içimizde...

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Tuncay Gök tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Onu bunu bilmem İş güvenliği uzmanlığını biz c sınıfları para kazanma işini bitirmek üzere...Kanun çıkmadan önce saati tehlikeli sınıfta 60 tl olan saat şimdi..20Tl..Bunu daha geçen gün bu forumda bir arkadaş yazdı..Birisi konu açmış istanbulda 2.500TL maaş vericeklere istanbula taşınayım mı diye..Ordan biri yazmış saati 20TL yazssan zaten 4000 tl alırsın diye...O arkadaşı tebrik ediyorum..Arıyorduk ya kimler bu işin piyasasını düşürüyoruz diye ..uzaklarda aramayın içimizde...Bu zihniyeti bir an önce bırakmalı ve işin riskine göre para kazanmalıyız.HErgün dünya kadar makale okumak ve döküman hazırlamak zorunda kalıyoruz.bence böyle olmamalı
 2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46434
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  4000 tl yi beğenmeyerek, kaç para talep edeceksiniz ?
  20 tl saat yazan benim
 3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Bu konuda insanları suçlamanın hiç bir gereği yok,

  Asgari bir saat ücreti belirmek tamamen bu iş kolundaki insanların sendikalaşması oda kurması yada bir mesleki birlik kurma becerisiyle alakalı. Böyle bir örgüt, asgari bir saat ücreti belirler. Çalışana da çalıştırana da bir yaptırım uygular. Bunun dışında hiç bir çözümü yoktur.

  İşsiz olan, paraya şiddetle ihtiyacı olan yada tecrübe kazanayım diyen daha da düşüğe çalışır. Ve realite karşısında ona hiç bir şey deme hakkımız yoktur.
 4. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46434
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar,
  osgeb ler kira, vergi, stopaj, sgk ve benzeri zorunlu ödemeleri var. bunuda yüklemesi lazım. bende bu yüzden bu firmalarda çalışmaya sıcak bakmıyorum. osgb ler 24-35 tl arası saatine rakam yazıyorlar firmalara. ben 20 tl yazarsam + sgk mı yatıracak.
  4 binin altına düşmem ki
  10 kişilik bir firmaya 2,5 saatine x 20 tl = 50 tl yazamayacağıma göre, en az 150 tl yazacağım
  hesap ve mantık ortada
 5. Kenan Ar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44666
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tarkett Aspen Tic.A.Ş.
  Bu işi yapan meslektaşlarımızın çift uzmanlığa sahip oldukları gerçeğine göre hareket etmesi gerekir.Meslektaşlarımızın kendi özel durumlarını da anlayışla karşılayıp bu süreci daha sağlıklı hale getirmeliyiz.
  Bunların tümü yaşandıktan sonra sistem rayına oturacaktır.
 6. Deniz Ural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tüprag Metal Madencilik

  İnsanoğlu doyumsuzdur Sait Bey... :) şaşırmayın bence... Ne verip karşılığında ne aldığına bakma gibi bir huyumuz yok malesef millet olarak...