1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu işte bir gariplik var

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Ezel Yigit tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. İyi akşamlar
    ........... DANIŞMALIk olarak faaliyet gösterdiğimiz ‘ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ’ bünyesinde
    Takım arkadaşı ilanımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Yaptığımız değerlendirmelerin ön çalışmalarında öncelikle firmamızın şartlarını sizlere bildirmek isteriz.
    -BAKANLIKÇA BELİRLENMİŞ SINAVDA C SINIFI İSG UZMANI OLMAK
    -BELİRTİLEN İLLERDE İKAMET EDİYOR OLMAK(AYDIN,DENİZLİ,MUĞLA,MANİSA,İZMİR)
    -UZUN VADELİ ÇALIŞMA
    -FİRMA BÜNYESİNDE BELİRLENEN GÜNLERDEKİ TOPLANTILARA KATILMA
    OSGB OLARAK İSTEDİKLERİMİZ
    -PRİM USULU ÇALIŞMAYI REDDETMEKTEYİZ
    -AYLIK NET MAAŞ+EĞER VAR İSE KENDİ ARABANIZIN BENZİN GİDERİ YADA YOL HARCİRAHI
    -180+37 SAAT OSGB BÜNYESİNDE GÖREVLENDİRİLİP SİGORTADA BİR SONRAKİ SINAVA GEÇİŞ İÇİN HAKKI KAZANMA
    -1 AY İÇERİSİNDE EN AZ KENDİ BULACAĞI 30 RİSK DEĞERLENDİRMESİ (2014 OCAK AYINA KADAR)
    -KOTA KOYMAMIZIN SEBEBİ(PRİM DEĞİL KOTA) SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR İŞ AKIŞI SAĞLAMAK
    -1 AY İÇERİSİNDE 30 DAN AZ RİSK DEĞERLENDİRMESİ BULUNMASI DURUMUNDA %25 DEĞERLENDİRMEYE ALINACAKTIR.
    GENEL DEĞERLENDİRME ŞARTLARI BUNLARDIR
    MAAŞ:2000 TL+300TL YOL
    180+37 SAAT İSG SİGORTA
    ADAYLAR BELİRTİLEN ŞARTLARI KABUL EDİLMESİ DURUNDA MAİLLERİNİN ÜST YAZILARINA 2. DEĞERLENDİRME VE İSİMLERİNİ YAZMALARI RİCA OLUNUR.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Eylül 2013 ---

Böyle bir iş ilanı daha doğrusu işe alım sürecinde adaylara gönderilen maili gördüm ve sizinle paylaşmak istedim.sizce bu işte bir tuhaflık yok mu???
  2. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tehlikeli bir iş yerine asgari 450 risk analizi yaptıklarını biliyorsam, 450x30 =1350 TL

Anlamadığım şey, biz pazarlamacı mıyızda kapı kapı dolaşıp risk analizi toplayalım. Ekibe bu işi yapabilecek uygun meslekten takviye yaparsın olur biter. Zihniyet böyleyse meslekten soğuturlar adamı, sonra bakanlıkta o kadar uzman var ama iş kazası sayısı düşmedi der...
  3. Ay içinde o kadar rd yaptıracak yer buluyorsam ne işim var OSGB de
  4. Sinem Karahan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 AY İÇERİSİNDE EN AZ KENDİ BULACAĞI 30 RİSK DEĞERLENDİRMESİ çok enteresan geldi bana, ev ödevi gibi .
  5. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanlık bu piyasayı öyle bir hale getirdi ki aldığımız sorumluluklara bakınca kazancımız, çalışma koşullarımız resmen yerlerde sürünüyor. Merak ediyorum acaba bakanlık bu durumlardan haberdar mı, haberdar ise durumu düzeltmek için çabalıyor mu? Yoksa ben uzman yetiştirdim piyasaya saldım gerisi beni alakadar mı diyor...