1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bu sene neden 3 sınav?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 27 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Biz burada sınav sayısı azaltılsın diye tartışırken bu sene neden 3 sınav yapılıyor bu işin espirisi nedir bilen var mı yada bu konudaki düşünceleriniz nedir?
  2. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    fazla ihtiyac olduğundan olabilir bence..
    sınavların azalmasını neden istiyorsunuz anlamadım ama?
  3. 3 sınav bile yetersiz bence
    her ay yapılmalı, insan hasta olabilir işi olabilir sınav tarihinde başka bir sınavı olabilir
    önce ben kaptım diğerleri ayakta gitsin çok bencilce bir yaklaşım
    ben önceki sınavı kaçırdım diye 9 dır ay bekliyorum
  4. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    herkes kendi kişisel durumuna göre yorumluyor olayları.bence Türkiye de uzman sayısı şu an itibariyle yetersiz değil. Zaten mayıs ayı için bütün kurslar dolu.ve bir sürü eğitim kurumu açıldı. işsiz ve bilinçsiz çok uzman var.ve böylece sayı kat kat artacak. İşin hem sorumluluk hem de maddi boyutları dibe vuracak...Şimdiden başladı zaten bu durum.Bilmiyorum 6 ay sonra nerede olacak İŞ GÜVENLİĞİ o_O
  5. yaşarsalur İSGforum Üyesi

3 sınav mı peki tarihleri bilen var mı ve hakkımız yine 2 mi?
  6. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    burası bir forum ve herkes kendine göre yorumlaması gayet normal amaç zaten burda herkes kendine bişey katabilmesi ,
    bende o kurslardan sertıfıkamı alıcam ama dedgınız dogru verılen eğitim yetersiz bunun yerine 5 - 6 ay sahada uygulamalı staj niteliğinde eğitimler verilse yada bu bölümde 4 senelik muhendislik gibi stajı , örgün eğitimi, not ortalaması.. olan bir bölüm olsa cok daha iyi olur..
  7. 3 sınav kesin mi?
  8. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ; 18 MAYIS 2013 tarihinden sonra , 18 Ağustos Tarihinde VE 23 KASIM 2013 tarihinde yapılacak...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği 2013 yılında yapılacak ikinci ve üçüncü “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları, 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günleri yapılacak.18 Ağustos 2013 Sınavı için, Örgün eğitim bitiş tarihi 30 Haziran 2013,23 Kasım 2013 Sınavı için Örgün eğitim bitiş tarihi 06 Ekim 2013 olarak belirlendi.18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günü yapılacak “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları müfredat-mevzuat konuları daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapılacak duyuruda belirtilecektir.Söz konusu sınavlarla ilgili uygulama duyurusu,- 18 Ağustos 2013 Sınavı için 01 Temmuz 2013 tarihinde;- 23 Kasım 2013 Sınavı için 07 Ekim 2013 tarihinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.
  9. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence yılda 3 kez olması isg uzmanlığını baya degersizleştirir zaten işveren para vermıo, alternatifi de artarsa verilen bu ücret iice dibe vurur...bu yuzden biran evvel haklarımızı savunacagımız bi platformda örgütlenmemiz lazım...bu oda olur ,dernek olur...
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sayı çok şişecek fiyatlar dibe vuracak
  11. 15000 maden mühendisi var yeni mezun vermeyin de biz işimizi kötü yapsakda kaymak gibi para kazanalım demek gibi bir şey bu

işini adam gibi yapan her çalışan emeğinin karşılığını alır emeğinin karşılığını vermeyen yerde çalışmak için karşı tarafı mahkum bırakmak doğru değil
    A sınıfları yüksek fiyat çekiyorlardı ağızlarının payını aldılar
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Maden Mühendisleri odası bölümlerin azaltılması için yazı yazıyor YÖK ve ÖSYM ye
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alan alıyor veren veriyor bu kurumlarımız neden ciddi olarak kursiyerlerine staj yeri ayarlamaz anlamış değilim,herşey naylon torbo olmuş(staj),ben en çok staj hususunda arkadaşlara yardımcı olunmamasından ve sahip çıkılmamasından rahatsızım..
  14. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aynen ole adamlar banada dedı sen merak etme bız ayarlıcaz hıc bı sıkıntım olmamasına rağmen naylondan yapmış olduk..
  15. eskarem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bugün öğrendim 18 agustos dedıler bana ekimden once olacak sınav ıcın.
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Devrim Alkaya
    İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ; 18 MAYIS 2013 tarihinden sonra , 18 Ağustos Tarihinde VE 23 KASIM 2013 tarihinde yapılacak...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği 2013 yılında yapılacak ikinci ve üçüncü “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları, 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günleri yapılacak.18 Ağustos 2013 Sınavı için, Örgün eğitim bitiş tarihi 30 Haziran 2013,23 Kasım 2013 Sınavı için Örgün eğitim bitiş tarihi 06 Ekim 2013 olarak belirlendi.18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günü yapılacak “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları müfredat-mevzuat konuları daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapılacak duyuruda belirtilecektir.Söz konusu sınavlarla ilgili uygulama duyurusu,- 18 Ağustos 2013 Sınavı için 01 Temmuz 2013 tarihinde;- 23 Kasım 2013 Sınavı için 07 Ekim 2013 tarihinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.
  17. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Bence sınav sayısının artmasının sebebi tamamen duygusal :) sınav başına 40 küsür lira para alıyorlar sertifika başınada 340 civarı bişey alıyorlar ben sayı artırmak ihtiyacı karşılamak gibi bir dertlerinin olduğuna inanmıyorum. ALLAH sonumuzu hayır etsin umarım internet kafe işine dönmez bu iş...
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ondan değil,bu yakın sınava 20 bin,ikincsi 20 bin,3.sü daha fazla ciddi bir katılım var..haberler isgforum..:)
  19. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu işten en karlı eğitim kurumları çıkacak galiba, umarım bizim açımızdan da sonu güzel olur...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2013 ---
    bu işten en karlı eğitim kurumları çıkacak galiba, umarım bizim açımızdan da sonu güzel olur...
  20. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    eğitim kurumları gün geçtikçe çoğalıyor ama yakında patlayacak herşey de olduğu gibi