1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Bursa'da 30 işçi hastanelik oldu

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bursa'da bir tekstil fabrikasında ipliklerin renklendirilmesinde kullanılan kimyasal maddenin, suyla temas etmesi sonucu 30 işçi zehirlendi.​


  İşçilere, acil servisi boşaltılan Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde müdahale edildi. Zehirlenen işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

  Merkez Osmangazi İlçesi Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Caddesi'nde bulunan Işıksoy Tekstil Fabrikası'nda çalışan işçiler, bugün saat 06.30'da, üretilen iplikleri boyahane kısmında renklendirmek istedi. Çuval içersinde bulunan kimsayal maddeyi, içersinde su olduğunu fark etmedikleri havuza döktü. İşçiler, su ile karışması sonucu çevreye yayılan kimyasal maddeden zehirlendi.

  30 kadar işçide mide bulantısı, baş dönmesi, boğaz ve göz yanması başlayınca, görevlilerin haber vermesiyle fabrikaya çok sayıda ambulans ve Sivil Savunma ekipleri gönderildi. Zehirlenen işçiler ambulanslarla Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Hastanede ilk müdahaleleri yapılan ve sağlık durumları iyi olduğu belirtilen işçiler servislerde tedaviye alındı. Fabrikada incelemede bulunan uzmanlar, zehirlenme olayına boyahane kısmında kimyasal maddelerin su ile temasının neden olduğunu söyledi. Olayla ilgili soruşturmaya başlandı.​
  Kaynak: DHA-06.07.2013​

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   65,5 KB
   Görüntüleme:
   20.634
 2. Boyanın su ie karıştırılmaması MSDS' inde yazıyor mu?
 3. Ülke bu haldeyken biz ne yapsak boş bence arkadaşlar...İster kanun ister ceza bize bir şey olmaz mantığı gitmedi bu ülkeden..