1. Etkinlik grubu liderimiz Tuğba Coşkun hanımın bilgisi olmadan açılan başlıklar bilgilendirme süreci tamamlanana kadar askıya alınacaktır. Siz değerli takipçilerimize duyurulur...
  2. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Bursa'da isg uzmanlari olarak bir araya geliyoruz (bursa, kültürpark)

Konusu 'ISGforum Etkinlikleri' forumundadır ve Onur Umur tarafından 14 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Gerek İş Güvenliği Uzmanlarının sorunlarının çözülmesi ve meslek dayanışmasının sağlanması, gerekse ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü'nün yaygınlaşması amacıyla İş Güvenliği Uzmanları olarak çeşitli illerde bir araya geliyoruz. İSG uzmanları olarak bu doğrultuda odalaşmayı hedef edinerek ilk etapta dernekleşmek ve dernekler arasında federasyon yapısı kurmak için çalışmayı planlıyoruz.Ancak bunun yolu siz değerli uzmanlarla bir araya gelmek ve fikir alışverişinde bulunmaktan, mümkünse birlik olarak çalışabilmekten geçiyor.

Bu amaçla, 24 Mart Pazar günü Kültürpark Özgen Çay Bahçesi'nde saat 14.00'da İş Güvenliği Uzmanları olarak bir araya geleceğiz ve yukarıda saydığımız konularda çözüm üretebilmek adına fikir alışverişinde bulunacağız. Sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Katılıp katılamayacağınızı 21 Mart Perşembe akşamına kadar bu iletiyi yanıtlayarak veya 0533 491 07 51 numaralı telefonu arayarak bildirirseniz çok seviniriz. Ayrıca bundan sonraki toplantılarımıza katılmak veya önerilerinizi iletmek içinde benimle iletişime geçebilirsiniz.

(NOT: Daha önceki toplantılarda konuştuğumuz konular ve uzmanlarda gözlediğimiz eğilimler fikir vermesi amacıyla aşağıda yazılmıştır)

Saygılarımla,

Onur UMUR
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
    Elektrik Mühendisi (Enerji Y. Lisans)
    Enerji Yöneticisi
    0533 491 07 51

GEÇMİŞ TOPLANTILARDA ÖNE ÇIKAN GÖRÜŞLER

1- Bursa'da 9 Şubat Cumartesi günü yapılan toplantıya İstanbul'dan uzman arkadaşlarımız da katılmış olup. mümkün oldukça her ilde ayrı dernek kurulması ve derneklerin federasyon yapısı altında bir araya gelmesi gerektiği fikri öne çıkmıştır. Ancak illerde hali hazırda kurulmuş olan İş Güvenliği dernekleriyle iletişime geçilmesi ve birlikte hareket edilmeye çalışılması faydalı olacaktır.

2- İstanbul'da İstanbul İSGDER' e katılım sağlanacaktır (İSGDER'den farklı bir dernektir)

3- Toplantılarda, İş Güvenliği Uzmanlarını temsil edecek derneklerin aşağıdaki ilkeleri benimsemesi gerektiği görüşü öne çıkmıştır:
    *İdari ve mali şeffaflık
    *Denetime, sorgulanmaya ve sorulara sürekli açık olmak, denetlemeyi ve sorgulamayı teşvik eden bir yapı kurmak
    *Katılımcılığı ve demokrasiyi esas almak. Az sayıda kişiyi ön plana çıkarmamak ve bunların reklamını yapmaktan kaçınmak
    *Yönetim kademesinde sürekli küçük veya orta çapta değişiklikler yapmayı ilke olarak benimsemek
    *Karşılıklı arkadaşlık,sevgi,saygı ve dayanışma ortamını kurmayı esas almak
    *Ticari kaygı ile hareket etmemek

4- Kocaeli toplantımızda da benzer konulara değinilmiştir.
  2. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir aksilik çıkmazsa katılmayı düşünüyorum, Bursa'daki diğer arkadaşların da katılmalarını rica ederim.
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Haftaya Bursa dayızz.
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

ben zaten bursadayım katılım saglanacaktır.
  5. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onur Bey ben şuan İş Güvenlik Uzmanlığı Kursu için Bursa'da bulunmaktayım.24 Martta mutlaka bu toplantıya katılmak , fikir alışverişinde bulunmak,aynı mesleği paylaşacağım kişilerle tanışmak isterim.Katıldığım kurs 21 kişilik ve gerçekten hepsi de işini hakkıyla yapmak isteyen mühendis arkadaşlar.Onlarla da konuşup toplu halde bir katılım gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum.Ancak bizim sorunumuz zaman yüzünden olacak. Çünkü hafta sonları kursumuz 15:00-21:00 arası.Ben onlarla da bi görüşeyim,sizin de zaman konusunda bir değişikliğe gitme imkanınız olursa toplu halde katılmak isteriz.
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

zamansal değişiklik olmasada kurslar tolerans gösterir bu duruma şöyle ki derse girmezsiniz o günde çsgb denetlemeye gelmezse ki büyük bir şansızlık olur denetlemeye gelmesi ki bence gelmez ertesi gün imzalarınızı atarsınız pazar günü herkes müsait genelde haftaiçi akşam kimse gelmez şehir dışından gelecek kişilerde var sanırım o yüzden pazar günü uygun bir saat 14.00 onur senın adına cevap vermiş gibi oldum ama yanlış anlama aydınlatmak istedim.
  7. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    iskender ısmarlama konusunda ortak çıktı bana desenize :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Mart 2013 ---
    Burcu hanım şöyle yapalım. Sizlerle tanışmak için bir saat erken gelelim. Biz genele 2 diye duyurduk, ama sizin 21 kişilik grubunuzu göz ardı edemeyiz :) Ama stres olmayın şimdi arkadaşlarınızın işi olur 21 kişi gelemeyebilirsiniz. 1 tek siz gelseniz bile görüşürüz. Zaten İstanbul ve Kocaeli'den arkadaşlarımız erkenden hatta bir gün önceden gelecek. Sizlerle isterseniz pazar 12-1 arası görüşelim. Benimle, Mesut ve Sadık Beyler ile forumumuzun medarı iftiharı Tuğba Coşkun hanım ile de tanışırsınız:) Biz de sizleri tanımış oluruz tabii. çok memnun oluruz
  8. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Yok Yaşar bey estağfirullah, benim adıma cevap vermek ne demek:) Ben forumun ağası gibi atıp tutuyorum, hoş olmuyor:) Suç ortağı lazım bana.. Sanırım sizi buldum ortak olarak:) Biz yine de duruşumuzdan taviz vermeyelim. Arkadaşları kurstan men etmeyelim, isterseniz:) onlar için daha erken buluşalım. Bu arada katılacak arkadaşlar eposta, telefon yada buradan mesaj ile bana ulaşırlarsa telefonlarını bırakırlarsa daha rahat haberleşiriz
  9. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    12-1 arası görüşelim demişim:) 12-1 arası buluşup artık saat kaça kadar kalırsanız görüşelim diyecektim, anlam kayması olmuş:)
  10. Mesut KARTAL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İskender listesine 2 kişi daha ekle Onur Bey Abi.. :)
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Gelecek kişiler ankette oy kullansın lütfen; evet hayır belki olarak
  12. Aslı Atmaca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    katılabilmeyi çok isterdim...:-(
  13. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkür ederim,gerçekten mutlu ettiniz beni.Bizim kursumuz 3 te başlayacak.12 de ben kesin gelip sizlerle tanışmak istiyorum.Diğer arkadaşlarıma da haber verdim. Tam bir sayı isterseniz yarın akşam kurstan sonra haber verebilirim.Pazar 12 olmasında hemfikirsek biz geliyoruz.
  14. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Şimdilik liste şöyle

1- Onur Umur
    2- Tuğba Coşkun
    3- Mesut Kartal
    4-Emine Kartal
    5-Sadık İleri
    6- Kürşad Yüksel
    7- Yaşar Salur
    8-Musa Kıransoy
    9-Berna Tetik (ve arkadaşları)
    10- Burcu Onat (ve arakdaşları)
    11- Gelme ihtimali olan pek çok arkadaş :)
  15. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    İş Güvenliği Uzmanı meslektaşlarla ,uzman adayları ile tanışma sonra da iskender ne güzel ,ne keyifli...iyi sohbetler afiyet olsun şimdiden...:)
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Onur bey,
    Mine hn ın söylemesi ile kulağa çok hoş geldi,hmm aç gelecem :)
  17. deniz ardalı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Onur Bey,
    Ben ve arkadaşım (Adnan Gökçe) toplantıya katılmayı planlıyoruz.
  18. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    1- Onur Umur
    2- Tuğba Coşkun
    3- Mesut Kartal
    4-Emine Kartal
    5-Sadık İleri
    6- Kürşad Yüksel
    7- Yaşar Salur
    8-Musa Kıransoy (ve 5 arkadaşı)
    9-Berna Tetik (4-20 sayı arası arkadaşları)
    10- Burcu Onat (7-21 sayı arası arkadaşları) (saat 12.00-15.00 arası katıalcaklar)
    11-Deniz Ardalı
    12- Adnan Gökçe
    13- Fatih Kavran
    14- Ferruh Esgin
    15-Ercan Böyümez
    16-Tuna Ayder
    17- Tuğba Tonbaz
    18-Ferudun Elverdi
    19-Ayfer Çalışkan Elverdi
    20- Taner Alan
    21- Kaya Şahin (arkadaşları da gelebilir)
    22- Oğuzhan Yavuz (arkadaşları da gelebilir)
    23-Sadık İleri
    24- Can Artıuner
    25- Kazım Akkaya
    26- Deniz Bilgiç
    27- Erol Gündüz

Görüldüğü gibi en az 40 kişi kaılacak gibi duruyor:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mart 2013 ---

Yandık ki ne yandık :):)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mart 2013 ---
    Mine hanım o keyfi bir de bana sorun :) Sponsor bulmam lazım 2 günde:)

Yaşar Bey ne dersiniz :)???
  19. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bursa toplantısı gerçekleştirilmiş olup, 38 uzman,uzman adayı uzman aday adayı katılmıştır,fotoğraf ve konuşulanlar bu akşam yayınlanacaktır :)