1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C den b ye geçiş sınavı

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hoşbulduk:) aman yapmasınlar da denetim şirketin işlerinin yarısını bile bitirebilmiş değilim düşündükçe kafayı yiyorum.
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    dışardan prim ödemesi derken neyi kastettiniz Can bey,
  3. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iş verenler 30 aralık 2013 e kadar bekler sonra ne yapacaklarsa yaparlar, bir çoğu bilmiyor A sınıfı B sınıfı olayını , uzman bulamayacaklarındanda1 ocaktan sonra haberleri olacak, e onlarda haklı hergün yeni bir şey çıkıyor, 2014'e kim öle kim kala diyorlardır. :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2013 ---
    sanırım çalışmıyor ama pirimini kendisi ödeyip bir yarde çalışıyor görünüyor
  4. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öyle mi diyosunuz murat bey?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Eylül 2013 ---
    inşaat mühendisiyim de şu sıralar çalışmıyorum bi inşaat firmasında tanıdığım var o şekilde prim ödemesini tammalıyorum 750 güne 2 ayım vardı da...
  5. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    devam ettir bence , ne olur ne olmaz sonra bir bakmışın primle ilgili yeni bir şey çıkar, hem inşat firmesı nasılsa inşaatında birilerini sigortalı gösterecek yoksa inşaat bittiğinde bu defa haybeye para ödeyecek.
  6. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Katılıyorum kesinlikle.
  7. Zafer Kocabaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İstanbulda fuarda bakanlık yetkilileri; 02.08.2013 Tarihi itibari ile C sınıfı belgesi olanlardan 1500 prim günü olanlar B ye, 3000 prim günü olanlar A sınavla geçiş yapabilecek demişler.

Bu kaynak benim doğrulayabileceğim kesin bir kaynak değil sadece duyumdur.
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bence de sigortanızı her ne olursa olsun devam ettirin faydası vardır zararı yoktur
    çıkacak yönetmelikler atıfta bulunduğu kanunun çıkış tarihini baz alırlarsa ki genelde öyle olur b yada a sınavna girme hakkı da 2.8.2013 baz alınarak yapılır diye düşünüyorum inşallah dediğim gibi değilde herkesin gönlüne göre uygun birşey olur :)
  9. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    İbrahim bey konuyu buradan devam ettirebilirsiniz.
  10. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    umarım öyle olur bizde kasımda sınava girip C oluruz, şubatta sınava girip A oluruz, çokmu hayalperestçe oldu :)
  11. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    müsteşarın dediği gibi olur ise
    hayalperest olmanız gayet normal zira bizde aynı düşüncelerdeyiz ama hayaldi gerçek oldu dersiniz mart ta:cool:
  12. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    KATİP ciler 1500 - 3000 diyor
  13. merve polat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    2014 ten sonra 50 nin altında çalışanı bulunan tehlikeli yerlere c sınıfı uzman bakabilir mi?
  14. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar kesin olmamakla beraber , bu prim gün geçiş sayıları ( şu an için en çok konuşulan c'den b'ye 1500 gün prim) hangi tarihe göre tespit edilecek ?

Eğer ki 30 Haziran 2012 kanun çıkış tarihine göre belirlenecekse , 1413 günde kalıyorum ve 87 günle kaybedeceğim .. Çok yazık olacak..Yoksa çıkacak yönetmeliği bekleyip , umutları daha da taze mi tutalım dersniz ?
  15. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bakabiliyor şuan da bakabiliyor

sadece 10 kişiden aşağı olan yerlere osgb bünyesinde c sınıfı uzman bakabilir niye derseniz bu hizmetin maddi karşılığını devlet sağlayacağı için osgb aracılığı ile olacaktır bireysel uzman için olmayacaktır diye düşünüyorum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Eylül 2013 ---
    2-8-2013 olur bence torba yasa niteliğinde ve haziran 2012 de değişiklik yapıldığı için son tarih 2 ağustos 2013 olur
    inşallah
  16. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim hocam saygılar,
  17. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olur büyük ihtimalle.
    Yani 1 Ocak 2014 diyorum ben :)
  18. inşallah mı???Tövbe diyin yaa...18 ağustos sınavından geçenlerde yararlansın :(((
  19. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Ezel hanım bilmeden bi günah mı işledim niye tövbe diyeyim;)
    Melih beyin 30 haizran 2012 tarihi atıflı yazısına istinaden 2 ğustos demiştim
    1 ocak 2014 olsun gönüller bir olsun. :cool: inşallah
  20. ;) inşallah....