1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C den b ye ve a ya gecişlerde izlenecek sınav hazırlık yolları hakkinda

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve yclgndgd tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    bazı ölçü ve standartlar bu tüzükte.son sınav ve öncekilerinde çıkmış.ben kendi adıma okuyacağım,sorumlu olmadığımızı tam öğrenene kadar.1 soru hayat kurtarır:p
  2. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Birde istatistik yapmakmyanıltabilir. Mayısta yapıdan hiç gelmedi ama ağustosta 8-9 tane geldi. Mayısta etikten 4-5 tane geldi ama sanırım ağustosta gelmedi. Her konu bu şekilde. Yani bir düzen yok benim anladığım kadarıyla.
  3. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    bazı konular var ki o konulardan soru sormadan olmadan bilgi ölçemezsiniz...Bu sınavlarda öyle....kendi adıma önce son A sınıfı sorularını çözdüm..hiç çalışmadım .sonuç 58 doğru 42 yanlış.yapamadığım konuları çıkardım önce onlara yöneleceğim.
    HER UZMANIN YOĞURT YEMESİ FARKLIDIR....YENİ UZMAN SÖZÜ;)
  4. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tüzüklerden 21 Aralık sınavında sorumlu olacak mıyız acaba ? Çok merak ediyorum ,şu anda kaldırılması taslak aşamasında .
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sınav çok zor bir sınav değil arkadaşlar, ama doğru kaynaklardan güncel mevzuat doğrultusunda vakit ayırıp hazırlanmak gerekiyor.
  6. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    iş güvenliği tüzüğünden sorumlu olmadığımızı kesinlikle öğrendim arkadaşlar.şuan araştırıyorum.kesinleşince bütün konuları yazacağım.herkese allahtan zihin açıklığı diliyorum..
  7. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çaban için teşekkürler. Kesinlikle dahil olmadığını zaten biliyoruz. Tek korkumuz tüzük kelşmesini geçirmeden tüzükten soru sormaları.
    Mesela biz kişi başına düşecek hava miktarını tüzükten öğrenmeyeceksek nerden öğreneceğiz? Yönetmelikte yazmıyor. Yada hiç bilmemize gerek yok mu? Bu soruların cevabını net olarak bulabilirsen çok seviniriz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Ekim 2013 ---
    Mesela tavan yüksekliğini yönetmelik yazmıyor, tüzükten de sorumlu değiliz, tavan yüksekliğini bilmemize gerek yok mu yani?
  8. Öznur DEMİRAL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    isggm sorumlu olunan konularla ilgili açık yoruma mahal bırakmayacak net bir açıklamayı acilen yapması gerekiyor bunun için başvuruda mı bulunsak
  9. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    çok haklısınız sıkıntı zaten oradan kaynaklanıyor.son A sınıfı sınavında 22 soru İsg Tüzüğünden çıkmış ve iptal edilmiş yanlış bilgi almadıysam.kesin kanıtı da buydu...en çok korktuğum bilgi kirliliğinde boğulmak...ama aşacağız hep birlikte.çünki biz Uzmanız:p
  10. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Risk med'in fotokopicede fotokopiden oluşan kitabını buldum 13 tl idi , aldım . Kitap müthiş . İlk konulardan başladım çalışmaya ,soru cevap ama cevaplar çok detaylı bilgi bankası adeta. Tavsiye ederim.
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hangi il hangi fotokopici sayın hocam?
  12. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Melih bey, Nerede acaba. İletişim Bilgileri varmi sizde. 2 tane de ben almak istiyorum.
  13. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    bende isterim bende:p
  14. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    Fotokopicinin teli yeterli olur. Tabi ki yazarsanız.
  15. birol sarı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gerçekten paylaşırsanız çok iyi olur
  16. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, kitabı mersin'de bulunan hocam kitapevinden temin ettim , yalnız şu ki kitabın ben hangi yayın basım olduğunu bilmiyorum , fotokopiciye girdim isg ile ilgili kaynak bakıyorum var mı dedim, fotokopici aynı zamanda kitap satış işlerini de yapıyor(1.el kpss ,yds , lys v.s) . Yok fakat şu 2888 soruluk risk medin fotokopi kitabı var dedi , kitabın ikinci sayfasında sınavda başarılar dileriz risk medin logosu var , fakat ben bu soruların aynısını bugün nette de buldum . Sizi de yanlış yönlendirmek istemem ama şu an için acaba nette bulunan sorulardan bir derleme yapıp mı yaptılar bu fotokopiyi anlayamadım . Risk medin orjinal kitabını bulup detaylı kontrol etmek lazım .
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Ekim 2013 ---
    Bu arada fotokopicinin tel nosunu bilmiyorum arkadaşlar.
  17. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Teşekkürler. . Orijinaline de ulasip , test etmek gerekicek bu durumda. ... ;-)
  18. 18 Ağustos sınavına hazırlanırken risk med fotokopiden hazırlanmıştım.Tamamen tesadüfi bir şekilde ulaşmıştım bu dökümana, bu yüzden kitabın orjinalini görmek istiyorum ,Bu kitabın orjinalini alan var ise bir iki sayfasını paylaşabilir mi?
  19. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar belge yükseltme sınavı ile ilgili olarak bir yerlere para yatırılacak mı? Yayınlanan sınav duyurusunda bununla ilgili bir açıklama yoktu.Bu hafta başvuru işlemlerimi halletmek istiyorum.
    Bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu fotokopi işlerinde orjinalinin aynısı yapılır. Hiç bir fotokopici başka kaynaklardan uğraşıp didinip kitap hazırlamaz. Kolayca orjinalinini kopyalar. Korsan kitabın mantığı budur zaten.

Güvenle kullanabilirsiniz :)