1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınıfı eğitim alanların dikkatine / 30-10-2013 /yeni paylaşım bulanların dikkatine !!!

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Arzu Akıncı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok değerli paylaşımlar için herkese teşekkürler...ben çalışmaya yeni başlayanlardanım maalesef, hap bilgilerdeki bilgiler güncel değil mi?
  2. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar benim merak ettiğim,tüzük kanunun şu bu sürekli değişiyor ya diyelim ki mayıs 2013e ait bir kaynakla hazırlanıp sınava gidik.çok büyük farklar var mı?
  3. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben tüzüğe göre hazırlanmış notlara bakmadım onun yerine o konunun yönetmeliğini okudum farkları var tabikide rakamsal farklar tanımsal farklar gördüm
  4. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tanımsal farklar çok fazla ters köşe yapar mı bilmiyorum fakat rakamların sürekli değişiyor olması benim çalışma azmimi kırmış durumda.Ça-lı-şa-mı-yo-rum...
  5. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tanımsal çok büyük fark yok çalışacağın konunun daha ziyade önce yönetmeliğini okursan zaten nelerin değiştiğini anlarsın
    mesela ben inşaat ve madenin sadece yönetmeliğinden çalıştım
    bunlar gibi sadece tüzük maddelerinden hazırlanmış konular var (ders notları olarak) onların yönetmeliğini oku yeter bence ben öyle yaptım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Kasım 2013 ---
    bende çalışamıyorum durma dönemine girdim çünkü okadar çok yönetmelik varki ffenalık geldi bana da:sinir:
  6. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar ben günde 2 saatlik çalışma programı yaptım: 1 saat okuma ve 1 saat soru çözme ... tabi biraz da detaylandırdım :)
  7. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    deneme çözüyo musun ? faydası olur mu acaba direk deneme çözerek çalışsak.ben 550 sayfalık bi pdf buldum çıktısını aldım içinde 4857 ve 6331 var,30 sayfa falan okudum ama kanun kısmını sanki osmanlıca okuyormuşum gibi geliyor bana,resmi dilden bişey anlamak zor yani.
  8. Erkan CAPAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok fazla telaşlanmaya gerek yok bazı yönetmeliklerin 1-2 kez okunması yeterli ama bazıları da var ki işte onlar yüzdelik dilimde en fazla soruya sahipler :sinir:
  9. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    onur kardeş neyi okyacağıma bi karar verebilsem ben de öyle bi program düşünüyoeum işten arta kalan zmanlarıma :)
  10. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  11. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  12. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet ama en azından hangi yönetmeliklere önem vermen gerektiği yazıyor
  13. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yeni gördüm bunu.. deneme çözmekle başlamıştım baktım olcak gibi değil bilmediğim şeyler çok var konu çalışmaya başladım dediğim gibi eski hazırlanmış konulara bakmaktansa yönetmeliklerini okudum bazı konularda bi kaç soruyada baktım şimdi tamamen sorulara yönelik çalışmaya başlicam tabi kendimi toparlayabilirsem:(
  14. ÇİĞDEM KIRAÇÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    banada atabilir misiniz cihat bey cigdemkiracc@gmail.com
  15. Adnan DEMİRTAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    abc.igu@gmail.com
  16. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hocam merhaba...
    Evvela konuları bitirecez ki 47 tane konu var :)
    Sonra mevzuata girecez ki bir hayli kabarık :)
    En sonda da bol soru çözecez :)
    Amma velakin zaman yok :)
    Meselenin önce özünü bilmek, sonra da teferruatına inmek lazım, diye düşünüyorum...
    Yukarıdaki sebeplere binaen, ben bu ayın sonuna kadar şöyle çalışıyorum :
    Bu siteden şunları indirdim:
    1-"200 sayfada 47 konunun özeti"
    2-"mevzuatın özeti" (Bu dosyayı galiba ezel hanım hazırlamıştı)
    3-"açıklamalı (çözümlü) Çıkmış sınav soruları"
    4-"bir sürü çözümlü sorular"
    Bu kaynakları kullanarak her gün 1 saat okuyorum, ikinci saatte de sadece çözümlü (açıklamalı) soru çözüyorum.
    Programımın ilk kısmı 1-1,5 haftaya bitebilir, ikinci kısmına geçtiğimde de yine yazarım :)
  17. Halit Forever İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  18. C sınavı için spot bilgiler

Ekli Dosyalar:

19. açelya yeldan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ezel hanım sizin yönetmelik özetleriniz varmış ama ben sadece 1 tanesine rstladım başka eklmişmiydiniz?
  20. A sınıfı özet yüklemiştim sanırım onu gördünüz başka bir özet dosya paylaşmamıştım...