1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

c sınıfı iş güvenliği kursuna gidiyorum,iş arıyorum

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve cetinel tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. sezin13 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28478
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Işıt biyokütle enerji a.ş.
    Mayısta sınava gireceğim şuana kadar yaklaşık 15 ayrı yerin risk analizini çıkardım fakat şehir değişikliği yaptım. Şuan ankarada iş arıyorum. Yardım edebilirseniz sevinirim..
  2. Özgür Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
    Ankara da olanlarla,opart_@hotmail.com adresinden haberleşelim..Şu an mevcut yeni projeler var..
  3. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bende 18 mayısda sınava gireceğim işi öğrenmek istiyorum bireysel olarak yapma düşünüyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim para istemiyorum
    2005.fatih@mynet.com
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    parada iste canım alla ya...
  5. Cengiz Dikmen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61568
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan bey birşey sorabilir miyim?

C Sınıfı stajı yapılacak firmada tam zamanlı İSG uzmanı olması zorunluluğu var mı?
    Bir de aynı kurumda 1 den fazla kişi staj yapabiliyor mu?

Biliyorsanız bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler
    Cengiz Dikmen
    C Sınıfı Uzman Adayı
    Makina Mühendisi
  6. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Sn Cengiz Bey ;
    Staj yapacağınız firmada tam zamanlı İSG uzmanı olması zorunluluğu yoktur. Zaten eğitim aldığınız kurum staj konusunda size yardımcı olacaktır.Aynı kurumda birden fazla kişi staj yapabilir.
  7. Cengiz Dikmen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61568
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Berkay Bey cevap için öncelikle teşekkürler,
    İstanbul için yardımcı olabileceğiniz bir staj yeri olabilir mi? Şu anda çalışmıyorum ve mesleğe de bayağı uzak kaldım o yüzden pek çevrem de yok , daha 1 ayım var ancak zaman hemen su gibi akıp gidiyor.
    Yardımcı olamasanız da teşekkürler.
  8. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Ekte bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarının listesini gönderiyorum size. Filitre koyup sadece istanbulda olan kurumları görüntüleyebilirsiniz. Bende kursu istanbulda aldım ama pek memnun kalmadım açıkcası. Tabiki bu iyi firmalar yok demek değil kesinlikle. Hem fiyat olarak , hem size mesafesini göz önünde bulundurarak en uygun kurumu bulabilirsiniz. Eğitim kurumu %90 staj işinizi ayarlayacaktır. Fakat stajı gözünüzde çok büyütmeyin. Kimi firmalar hiç staja gitmeden gitmiş gibi gösteriyor kimileri ise 5 gün olan stajı hızlandırılmış staj adıyla 1 günde tamamlatıyor. Sanırım ne demek istediğimi anlamışsınızdır :)
    Sınavda başarılar dilerim.

Ekli Dosyalar:

9. Cengiz Dikmen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61568
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Berkay bey ilgin için cidden teşekkürler,
    Ben şu an zaten bir kursa devam ediyorum, Haziran başı gibi staj yapmam gerekiyor, Ağustos'da da sınav var.
    Dolayısıyla eğitim kurumuyla ilgili kısmı çoktan çözdüm :)
    Staj konusunda belki bir tanıdığınız vardır diye sormuştum.Bizim kurs staj için pek yardımcı olmaya yanaşmıyor, kendiniz bulun diyorlar.
  10. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Anladım Cengiz Bey. Fakat tanıdığım tavsiye edebileceğim herhangi bir kurum bulunmuyor.
  11. Cengiz Dikmen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61568
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler , yine de sağolun, iyi çalışmalar.
  12. ascreus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba izmir de çalışacak uzman arkadaşlar arıyorum. ilgilenenler bana mail atsın lütfen. egungor76@hotmail.com
  13. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Buda yeni başladı belgeyi almadan calışma olayı merak ediyorum risk değerlendirme yapınca kim onaylacak şimdiden illegal işlere girmeye başladık.... sonra tabi risk değerlendirmeler 100 tl olur çerez parasına eğitim bira parasına sigara parasına hazırlanır..
  14. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    İnşaat işlerinde çalışan C sınıflarının alayı illegal.Çok tehlikeli işlere bakamadıkları halde inşaatta çalışabiliyorlar bende bunu anlamıyorum.A sınıfnın olmadığı yerlerde bile çalışabiliyorlar.Normalde A olup onlar yardımcı eleman olarak çalışabiliyor ama A nın olmadığı yerde 2 tane C sınıfı uzmanı olması yeterlı dıyen bakanda bunu destekliyor:)Kaldırsınlar ozmn A yı B yı C yı en güzeli:)
  15. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    valla çorba ettiler bulandırlar güzelim mesleği :S adamlar ek iş olarka yapomaya başladılar artık
  16. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Sen asıl emekli inşaat mühendisleri ve emekliliğine 5 yıl kalmış adamları gör:)C sınıfı alıp mesleki tecrübeden direk A olucakları için vede 3bin ila 5bin tl ye çalışabilecekleri için piyasada bolbol görürsün:)O zaman merak ediyorum C sınıfı ne kadar alıcak yada bu adamları el üstünde mi tutacaklar yoksa piyasa diplere mi vurucak fiyat olarak.işsiz olupda alakasiz bütün meslek dallarının hepsi iş güvenliğinde onlar yüzündende çok düşüyor fiyatlar.
  17. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya garip bir durum makina mühendisleri inşaat mühendisleri nedne bu işe yapar iş sıkıntıları yokki:SSS
  18. Cengiz Dikmen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61568
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Seyhan Bey,
    Ben hemen bir makina mühendisi olarak cevap yazayım.Kendi mesleğimi birçok farklı neden yüzünden şimdiye kadar yap(a)madım.Şu anda bulunduğum sektörde işveren işi tahliye ettiği için alternatif arayışındayım.Benim durumumda olan kaç kişi var bilmiyorum ama bendeki durum budur.
    Saygılar.
  19. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cengiz bey sizinle alakası yok estafurllah ama bazen anlam veremiyorum.. sizinle ilgili değil bakıyorum genc arkadaslara fiyatlar el alıtnda su anda 1000 tl calısan uzman arkdaslar var yarın obur gun belgesini alan arkadaşlarıda göreceğim yani dikkat edelim bir kota koymak lazım ama yine birileri yırtık dondan çıkar gibi çıkar fiyatları düşürür türkiye şartlarında ...
  20. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Diğer insanların kaç paraya çalıştığını bu kadar dert etmeyin zamanla fiyatlar makul düzeylerde oturacaktır.
    Şuan için 5000 TL ye de araba alabilirsiniz 500000 TL ye de araba alabilirsiniz. Sonuçta tercih yapacak bir müşteri bu araba neden 5bin iken öbürü 500bin demez. Sonuçta fiyat farkını yaratan belirli kriterler vardır. Tabi bu kriterler firma için önemlidir yada önemsizdir orası tartışılır ama kaliteniz yaptığınız işten belli olur.