1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

c sınıfı iş güvenliği kursuna gidiyorum,iş arıyorum

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve cetinel tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    valla müşteriler icin ucuz olanlarda ama umarım düzelir bişeler ..... sonuçta herkese iş var sadece aç gözlü olmamak lazim
  2. Cengiz Dikmen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61568
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Seyhan bey üstüme alınmadım zaten sorun yok.Ayrıca söylediklerinize katılıyorum her işin bir tarifesi olması gerekli, aynı hekimlerde olduğu gibi.Bir de ben bu iş güvenliği uzmanlığı olayında, isg uzman maaşlarının işveren tarafından değil de bir havuzdan verilmesi gerektiğini düşünüyorum, o zaman işveren üzerinde yaptırım gücü daha fazla olacaktır.Yoksa adam işini kaybedecek diye bazı şeyleri daha esnek tutacaktır.

Bir de Berkay hocama ve diğer arkadaşlara fikir almak için şunu sorayım ; Sizce piyasada ISG uzmanı kadar ISG hekimi de olacak mı? Neden soruyorum , bu işi kısmi zamanlı yapmayı düşünen arkadaşların bağlayacağı iş yerleri mecburen hekimle de anlaşmak zorundalar.Yani bana ISG uzmanı ayrı, ISG hekimi ayrı biraz sorunlu olabilir gibi geliyor.Bu iş OSGB lere mi kayacak yani kısmi zamanlı çalışanlara ekmek çıkmayacak mı acaba? Benim şahsen eski tecrübelerimden gelen irili ufaklı az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta 10-15 tane firmam var, bunlara bu hizmeti kısmi zamanlı vermeyi düşünüyorum.Sizce hekimler OSGB leri mi tercih edecek yoksa kısmi yapanlar da olacak mı?

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın :)
  3. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    İleride olmasını öngördüğüm tabloyu size çizmeye çalışayım Cengiz Bey.
    Şuanda piyasada 550 ye yakın OSGB bulunmakta. Bu rakam çok hızlı artıyor,artacaktır. Ama ne zamana kadar ?
    Çoğu OSGB ilk önce iş alalım sonra uzman buluruz mantığı ile maliyetleri az tutmanın peşinde. Tabiki OSGB nin personel gideri kira gideri ulaşım ve vergi gibi birsürü giderleri var. Firmalar bu yüzden A sınıfı ve B sınıfı uzmanları elinde tutmakta zorlanıyorlar.
    Mevcut OSGBlerin içinden ekonomik olarak güçlü olanlar piyasada tutunacaktır. Çoğu firmanın OSGB ile çalışmak istemesinin nedenlerini hemen sıralayım.
    *OSGB ile çalışırsanız faturayı 3 yada 6 aylık vadelerle ödeyebilirsiniz,bireyselde bu olmaz.
    *OSGB ile çalışırsanız hekim ile uzmanı aynı gün koordine edicem diye göbeğiniz çatlamamış olur.organize çalışırlar.
    *OSGB ile çalışırsanız hekim yada uzmandan birini işinde yeterli görmezseniz yerine OSGB firması başka bir görevliyi atayıp sizi mağdur bırakmaz.

Bu liste uzatılabilir tabiki. Sakın ola ki dediklerim yanlış anlaşılmasın. Ne OSGB sahibiyim nede OSGB açmayı düşünüyorum... Sadece kurumsal bir firmada İSG koordinatörüyüm. Dolayısı ile ben seçimlerimi bu yönde yapıyorum.

Maddi olarak yıkılmayan, A yada B uzmanları kadrosunda bulundurabilen güçlü firmalar kalacak. Diğer ufak firmaların çoğu batacaktır. Bunun yanı sıra bireysel çalışan uzman ve doktorlar arasında yaptıkları kaliteli işlerle isim yapmış olanlar da tabiki piyasada iyi bir yer bulacaktır.
  4. Cengiz Dikmen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61568
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim de öngörüm bu yönde, bakalım hep beraber gidişatı göreceğiz ne olacak.
  5. serdar emre İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi günler bende 18mayıs sınavına girdim bir problem cıkmazsa sınavı verdim. ankarada calısa bilecegim bir yer arıyorum. ilgi ve alakanız için şimdiden tesekkurler.