1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınıfı iş güvenliği uzmanları a sınıfı iş güvenliği uzmanı oluyorlar !.. skandal mi? yanlişlik mi?

Konusu 'Bilimsel ve Teknik Yazılar' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    O zaman büyük ihtimalle işten çıkarırlar. :D
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    o zaman daha kötü! çsgb personeli olarak iş güvenliği uzmanlarının üst sınıf belge almasını zıplama şeklinde nitelendiriyor. fakat torba kanuna kendilerine ek ödeme verilmesi ile ilgili maddeyi bir güzel sokabiliyorlar. kendilerine herşey hak, başkası faydalanırsa zıplama oluyor, bu ne kadar çirkin bir düşünce yapısıdır.
  3. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hüseyin Bozdoğan İnşaat Taahhüt
    Sen anlamak istediğin yeri anlıyorsun herhalde. Ben zaten riski paylaşıyorum şantiyede mecburen. Neden karşılığını alarak yapmayayım dedim. Ayrıca herkes parayı sever.
    Bir arkadaş benim yazımdan önce sektörel uzman savının maddiyata dayandığını söylemiş. Sebep maddiyata dayandırılacaksa;
    Prim günü olmayanlar, tecrübesi yeterli olmayanlar, kendi mesleğinde parasal yeterliliği bulamamış olanlar çok çok çok daha fazla maddiyata dayanan sebeple sektörel uzmanlığı istememektedir.
  4. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Hüseyin Bey,
    Ben artık geçen günkü kavgadan sonra kimseye sektörel konusunda izah yapmamaya karar verdim. Herkesin kalbini Allah biliyor. Ortada anlaşılması zor olmayan basit bir olay var. Anlamak istemiyorsa anlamıyor.
    Burada kendimizi yırtarak kendimize yazık ediyoruz.
    Burada yazdıklarımız taslağıda etkilemeyecek nasıl olsa, salla gitsin derim abi.
  5. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Aynen. Bir daha yazmayacağım.
  6. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    'Salla gitsin' çirkin bir söz. Gerçi kötü söz sahibinindir derler.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Argoda salla; önemsemem, umurumda olmaz demektir. Çirkin bir söz sayılmaz
  8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Boş ver gitsin manasında söyledim.
    Canınınız bir şeye sıkıldığında dostunuz " salla gitsin" diye bir şey söylemedimi hiç.
  9. Timur Yalçın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Eyyy sayın site sakinleri...Herkes inşaat mühendisliği üzerine çok tehlikeli sınıfta A olmak için tartışıyor. Bir grup İnşaat Mühendisi olmayanda karşı çıkıyor. Arkadaşlar Daha önce de belirttiğim gibi İGU'nın sektörel bazda bir takım düzenlemelerle mesleklere uygun sınıflandırılması ve mesleki yeterliliğe sahip kişilercede belli bir tecrübe ile sınıf şartı aranmaması gerekmektedir kanımca. Ancak nedense( Bende inşaat Mühendisiyim.) herkez inşaat mühendisinin işini kapmak istiyor. Yok tecrübe imiş, yok adam simit satsa A olacakmış. Olayın Özü şu arkadaşlar; Herkez İnşaat Mühendisi olmamış diimi. imi Fizikçi Kimi Kimyacı, Kimi Ziraat müh. olmuş. Neden İnşaat mühendisliğini tercih etmediniz zamanında????Öncelikle bunun cevabını kendinize kabul ettirin ondan sonra mesleğimize göz dikin.
  10. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Eyy ZTY isimli Uzman adayı kimsenin senin mesleğine göz diktiğimiz yok. Senin inşaat mühendisliğine diyecek sözümüzde yok. iş güvenliği inşaatta demir donatı saymakla veya beton dökmekle veya kalıp çakmakla veya inşaat kazısı yapmakla ilgilenmek değildir. mevcut tehlikeleri bilmek ve önlem aldırmakla ilgilenir. ben Jeoloji mühendisiyim Emin ol inşaatla ilgili senden çok şey biliyorumdur. sana bi tavsiye sen hep uzman adayı ol İş Güvenliği uzmanı olma inşaat mühendisliğine devam et....
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ben yazacaktım sonra düşmanlarım artıyor diye vazgeçmiştim.. ne denir, dilimden aldın üstat :)
  12. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Benim daha düşman yok bu ilk olacak galiba :) Haketti bence sezarın hakkı sezara
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yakında sizi de "düşmanı bol olanlar" klübüne alırız :)
  14. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Argoya gerek yok. Sokakta değil, herkes üni mezunu.
  15. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Düşman kelimenize katılmıyorum Koray Bey.
    O zaman benim fikirlerimi kabul etmeyenleri bende Düşman ismi ile mi isimlendirmeliyim. Sizlede uyuşmayan fikirlerimiz var Ancak siz benim dostumsunuz.
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Argo dilin baharatıdır derler.. "Sokakta deği"l derken sizde argo kullandınız. Yerinde kulanılırsa ve abartılmaz ise argo kötü bir şey değildir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ekim 2013 ---
    Tabiki benimki latife, beni hiç sevmeyenlerde sadece sevmemiş olur. Niye düşmanım olsun, niye onlara düşman olayım. Ama iyi oldu latife yaptığımı herkes bilmeyecekti. Teşekkür ederim. Sizde benim dostumsunuz.
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Argo fransızca bir kelime. Aslı argot'tur. İki anlamı var;1. Paris hırsızlarının özel dili , 2. herhangi bir meslek veya zümreye ait özel dil

Mühendis argosu da vardır :)
  18. erdal81 İSGforum Üyesi

Ya el cevap ? Yoksa doktor katili olucam
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Hüseyin Bozdoğan, 1,5 ay önce yazdığım mesajı bulup anlamsız diye işaretlemek büyük beceri olmalı...
  20. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    öyle bir ibare yok, geçmiş primlerde sayılıyor....