1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınıfı isg uzmanlarının ortalama maaşı ne kadar ?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Gozde Cengız tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129581
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar c sınıfı isg uzmanlarının ortalama olarak maaşları ne kadar oluyor ?
  2. yaşarsalur İSGforum Üyesi

2000 den aşağı adım atma tecrüben yoksa tecrüben varsa sana kalmış.
  3. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şantiyelerde 2500 civarı. Az tehlikelide 2000 (tam zamanlı başlıyosan)
  4. KenanSagiroglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77584
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bana sorarsan Çok az da olsa Tecrübeli isen 2500-3000 TL den aşağı talep etme Az tehlikeli ile Tehlikeli sınırında (Risk faktörüne göre değerlendir ücreti) 2000 tl ye bi çok yerde daha rahat bi iş bulabilecekken neden bunları çekesin. Bununda bedeli 3000 TL . Olmadı bireysel görüşmeler yapmaya çalış.
  5. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129581
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bazı isg uzmanları aldıkları maaşlarda hiç memnun değilmiş hatta bir kısmını bankadan diğer kalanını da elden alıyorlarmış. Bu yanlış geliyor bana açıkcası :S Bildiğimiz kıytı köşede olan özel sektörden farkı kalmıyor resmen.
  6. Serkan Sert İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    122507
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar benzer konular açılmış ama net olarak bilgiye kavuşamadım şu an çalışan c isg uzmanı maaşları ne kadar ve aynı zamanda hem isg uzman hem çevre görevlisi olanlar bir katkı sağlıyormu maaşda.
    şu an mevcut çalıştığım iş yerini bırakmayı düşünüyorum çizimciyim isg veya çevre göreslisi olara çalışmak istiyorum onun için maaş araştırması yapıyorun şimdiden herkeze tşk. ederim
  7. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    2000 - 3000 arası ortalama olarak. Bunun daha azını veya daha fazlasını alan da var.
  8. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş güvenliği ve çevre bi arada 2500 anca şu anki piyasada, hatta çoğu yerde bunun çok daha altında
  9. Serkan Sert İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    122507
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    27 aralık c uzmanlık sınavını kazandım şu an 2000tl çizimci olarak maaş alıyorum 2014 için 2015 daha konuşmadık benim çizim öğrenmem toplasan 1 ayımı anca almıştır onuda kendim öğrendim ama c uzmanlığı çevre görevlisi için nerdeyse bir ömür eğitim çünkü ilk önce üniversite okuduğumuz için ve bir ev parasından fazla para döktük bu muydu ?
    :)cool: ama 2500tl razıyım altı ciddi sorun bence isg uzmnaları kartel oluşturup piyasayı düşürmemneli arkadaşlar nasıl olsada pazar belli 1500tl bence müh. çalışmamalı asgari ücret belli........)
  10. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Öncelikle hem çevre görevlisi hem isg yapacaksan ve bir firmada tam zamanlı çalışmak istiyorsan en az 2500tl (tecrüben yoksa) iste. Eğer firmanın bünyesinde yoksa mecbur almak zorunda, artık hem isg hem de çevre denetimleri arttı ve ciddi para cezaları hatta fabrika kapatmaya kadar giden cezalar söz konusu. İşverenlerin gözü korkuyor. Danışmanlık ile çalışmaktansa bünyesinde bulundurmayı tercih ediyor. Bu ikisininde sizde bulunması bir avantaj. Şuan bulunduğum firmada sadece İSG yapıyorum. Çevre görevlisi belgem olmadığı için şuan çevre danışmanlık alıyoruz. Bu yıl ben de çevre görevlisi belgesi almayı düşünüyorum. İnanın yaptıkları pek fazla bir şey yok. 6 ay içerisinde iki konuda da tecrübe edinebilirsiniz. İlk etapta ikisi de zorlar sizi, ancak zamanla işler oturuyor. Hakkınızda hayırlısı olsun...
  11. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23292
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya
    hem iş güvenliği uzmanı hemde aynı yerde cevre görevlişsi olarak çalışabiliyor muyuz?
  12. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet çalışabilirsiniz.
  13. bilal5454 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi günler işe yeni başladım firmayla ilgili MSDS formu hazırlamam gerekiyor nasıl yapılacağını bilmiyorum ilk iş tecrübem elinde örnek formu olan birisi var mı en azından bi fikir oluşması için ?
  14. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğer çalışanları bilgilendirmek için kimyasalların kullanıldığı yerlere asacaksan örnek Ek'tedir.

Ekli Dosyalar: