1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınıfı uzman nerden başlamalı?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve metehantatli tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. metehantatli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ilk olarak işe başlayacak c sınıfı uzman şantiyede a sınıfı uzmanın altındamı başlamalı?
    veya nerden başalamalı.
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bence A altında başlamak bütün angaryaları üstlenmek demektir. Mevcut A'ların pek çoğu bakanlık soyludur. Ters bir durumda bütün riski de sizin üzerinize yıkarlar.

Az tehlikeli bir iş kolunda kendi ayaklarınızın üzerinde durmanızı tavsiye ederim.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. metehantatli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    az tehlikeli işlerde durgunluk var yani iş bulmak cok zor.
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Çok tehlikeliye bu meslekte pişmeden asla girmeyin. Hele A sınıfı altında hiç girmeyin. Biliyorsunuz çok riskli bir meslek yapıyoruz. Kendiniz içinde risk analizi yapın hak vereceksiniz.
  6. metehantatli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    a sınıfı uzman altında olduğu zaman asıl sorumluluk ona ait diye biliyorum.bakanlıkğa onun belgesi gidiyor.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Öle olmuyor. Siz hiç hapis yatan A sınıfı duydunuz mu? Bir şekilde ihale size kalır. Onlar bakanlık soyludur. Başarılar onların, hatalar sizin olacaktır. Siz onun için işe alındınız zaten.
  8. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İmzaları size attırırsa...Okkanın altına siz gidiyorsunuz.
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İmzayı bize attırmak için işe alıyorlar zaten. :)
  10. metehantatli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sagolun hayırlısı bakalım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2013 ---
    iyide şantiyeden başka şuan iş yok ki zaten
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2013 ---
    veya ben bilmiyorum.
  11. Ömer F. Demir Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    vereceğim cevap hazin ve trajiktir ama maalesef osgb şu an; ısrarla osgb de çalışmak istemiyorum ama daha ne kadar direnebilirim bilemiyorum
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İyi OSGB lerde mevcut. Size yardım edip gelişmenize katkı da sunabilirler. Ayrıca o sayede iş çevresine kendinizi tanıtabilirsiz. Oradan başka yere sıçrama imkanı da olabilir. A sınıfının altında çalışmaktan çok daha güvenli ve eğitici olabilir. Tabi iyi bir firmayla çalışırsanız ve çok uzun süreli düşünmezseniz.
  13. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar bende su anda kasımda sınava gırecegım ama bıze her gıren hoca farklı bırsey soyluyor ve sıkıldım gercekten daha yenı sertıfıka almıs bırı nasıl baslamalı cunku ben sadece sınavı gecerım gerısı yok baska bır tecrubem yok yanı bugun benı az tehlıkelı bı yer bıle cagırsa ne yapıcam nasıl yapıcam bılmıyorum bunları ogrenmek ıcın ılla bı osgbyemı gırmem lazım?
  14. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Heralde kimsenin bu konu hakkında bir fikri yok cevap olmadıgına göre?
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir işyeri ile anlaş ve çalışmaya başla..bu başlangıçtır.Bir şeyleri tecrübe etmek işini sevmek ve zahmeti rahmet görmekten başlar.
  16. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ama erkan bey bir iş yeri ile anlaşsam bile tam olarak ne yapacagımı bilmiyorum cünkü verilen egitimler çok yetersiz staj bile naylon yapılıyor kurslarda bu durumda nasıl bi iş yeri ile anlasıp nereden baslamam gerekiyo nasıl evraklar doldurmam gerekiyo hiç birse bilmeden nasıl bir iş yeri ile anlaşacagım
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Nerden başlayacağını anlatsam bile anlamssın,bir yerde çalışmaya başlıyacaksın Abiler ablalar sana anlatacaklar..Diğer husus ise site kendi başına kaynak ve sistemin ta kendisidir.Kategori düzeni bile bunun bir parçasıdır.
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Merak etme hepimiz burdayız. İşe gir sordukça yanıtlar alırsın öğrenirsin :)