1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınıfı uzmanların b sınıfı uzmanın yerine bakması hakkında...

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Murat Kural tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar b sınıfı uzman ihtiyacı olan ve tehlikeli sınıfta yer alan bi işletmede c sınıfı uzman görev alabilir mi...bildigim kadarıyla c uzman 3 sene boyunca b'ye bakabiliyor ve bu 3 senenin sonunda b sınavına giriş hakkıda kazanıyordu bu kanunda bi değişiklik oldu mu...??
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

yürürlükten kaldırıldı.. onla ilgili yürütmeyi durdurma kararıda vardı
  3. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    170i aradım onun haricinde eğitim aldıgım kurumuda aradım onlar b uzmanın yerine vekaleten bakabileceğimi söylediler...
  4. nihat Altuntaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82297
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MALATYA TEKNİK KONTROL HİZMETLERİ MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK
    750 gun primi olan c sinifinin tehlikeli ve cok tehlikeliye bakabilmesi yururlukten kalkmadimi?

c sinifi halen b sinifinin yerine bakabiliyor..
  5. C sınıfı B ye bakabiliyor.Yürürlülükten kadırılan kendi meslek grubunda 3 yıl çalışmışlığı olan C lerin A ya bakması ile ilgiliydi..
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

benimde kafam karıştı şimdi :)

Bu yeni yönetmelikleri takip etmek sınavı kazanmaktan daha zor.
  7. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evt bende öyle düşünüyorum...eskisi gibi c vekaleten 3 sene boyunca b ye bakar...
  8. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    30.06.2012 tarihinden itibaren 3 yıl
  9. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    30.06.2012 tarihinden itibaren 3 yıl mı yoksa sözleşme yapıldıgı tarihten itibaren 3 yıl mı..
  10. 30.06.2012 tarihinden itibaren 3 yıl
  11. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    örnegin bi c uzman 1ocak 2014te sözleşme yaptı ve bye bakmaya basladı...öyleyse bu işletmede 1 yıl 6 ay b sınıfı uzmanın yerine bakabilecek yani 30.06.2015e kadar dogru mudur..?
  12. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öyleyse biran evvel yüksek lisans yapıp b olmak lazım çünkü 30.06.2015ten sonra bye bakamıyoruz...buda dogrumudur ezel hanım..:)
  13. eğer prim gününüz b sınavına girmeye yetmiyorsa doğru
  14. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1020 günde şuan, yetmıyo yani ezel hanım...
  15. kötü olmuş
  16. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet o yuzden biran evvel yüksek lisans yapıp b uzman olmak lazım çünkü 30.06.2015 e kadar b'ye bakabilecez(1ocak 2014te sözleşme yaptıgımızı farzedersek) bu yuzden 30.06.2015 tarihinden sonra işletmeye b uzman olarak bakabilmek için bu tarihe kadar resmi olarak b olmak zorundayız...benim içinde bunun tek yolu yüksek lisans...
  17. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Koray Bey 6331 sayılı İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNUNDA geçici madde olarak C sınıfı 3 yıl tehlikeliye B sınıfı 4 yıl Çok Tehlikeli sınıfta işyerlerine Kanun yürürlüğe girdikten itibaren geçerlidir. Bu yönetmelik değildir. Yönetmelik iptal olmadı. Sizin dediğiniz 750 gün prim olan C sınıfı uzmanları kendi alanında ÇOK TEHLİKELİ sınıfta işyeri bakılacak yönetmelik iptal oldu. LÜTFEN KARIŞTIRMAYALIM: