1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınıfından b sınıfına yükselme

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve NazamaryA tarafından 24 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. NazamaryA İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Merhabalar;

  C sınıfından B sınıfına yükselmemiz için 3 sene çalışmamız ve çalıştığımızı kanıtlamamız gerekiyor.

  Mesleğimle alakalı olan tüm işletmeleri ( seramik, cam, çimento fabrikalarını ) çok tehlikeli gruba koymuşlar. C sınıfı sertifika ile çok tehlikeli gruba bakamıyorum.

  Peki ben 3 sene nasıl ve nerede çalışacağım da B sınıfına yükseleceğim :) ??

  Haftalık tatil günümde 1 gün, yani ayda 4 gün İSG uzmanı olarak farklı bir fabrikada çalışsam, günlük 10 saat desek ayda 40saat İSG uzmanı olarak çalışmış olurum.

  Kendi mesleğim tehlikeli ya da az tehlikeli grupta olsa mesele değil de, çok tehlikeli grupta olması işleri karıştırıyor.

  Bu rakam max. rakam olur. Peki bu 40 saat bana yetecek mi? Aylık en az ne kadar çalışma gerekliliğim var?

  Aslında herkesin kendi meslek grubuna göre sertifika almaları daha mantıklı olurdu. Seramik mühendisiyim ama seramik, cam, çimento vs tüm alanlarım çok tehlikeli grupta. Ne anlamı var o zaman ben kendi alanımda bu işi yapamazsam..
 2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi