1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınavı 14 soru itirazı / itiraz etmek için acele edelim/1 hakkınız ölmesin.

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 ARALIK 2013
    C SINIFI İŞİ GÜVENLİĞİ
    UZMANLIĞI SINAVI
    İTİRAZ EDİLEN SORULAR

14 İTİRAZ EDİLEN SORU
    A KİTAPÇIĞI ......NUMARALI SORUSU B KİTAPÇIĞINDA NE ?

A20 = B45
    A39 = B14
    A57 = B82
    A61 = B86
    A63 = B88
    A66 = B91
    A86 = B61
    A100 = B8
    A59 = B84
    A16 = B41
    A41 = B16
    A49 = B24
    A76 = B51
    A14 = B39

İTİRAZLARINIZI
    KARGO İLE VEYA ACELE POSTA SERVİSİ İLE GÖNDERİNİZ.
    KARGO İLE GÖNDERİRSENİZ KARGO ULAŞTIĞINDA , KARGO ULAŞTI DİYE MESAJ GELİYOR

GÖNDERECEĞİNİZ
    BAŞVURU ADRESİ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    Genel Evrak Servisi
    İnönü Bulvarı No:42
    Emek-ANKARA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ANKARA

21 Aralık 2013tarihinde gerçekleştirilenCSınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katılmış bulunmaktayım.23 Aralık 2013günü sınav soru ve cevap anahtarı açıklanmış olup, incelemelerim neticesinde ekteki soruların hatalı olduğunu düşünmekteyim. İtirazlarım için gerekli olan ödeme belirtilen hesaba yapılmış olup dekont ektedir. Söz konusu soruların incelenerek, yapılacak değerlendirme sonucunun tarafıma bildirilmesini arz ederim.

Saygılarımla,

İmza :
    Ad-Soyad :
    T.C. Kimlik No :
    Adres :

EKLER:

1)Sorulara İtiraz Ücreti Dekontu
    2)21.12.2013 tarihli C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı olası hatalı sorular

İTİRAZLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR
    KİTAPÇIK TÜRÜ : .........

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SINAV İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarınınhttp://www.meb.gov.trvehttp://www.isggm.gov.trinternetadreslerindeyayımlanmasındanitibaren en geç3 (üç) iş günü içerisinde,İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme MüdürlüğününZiraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti”adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

BAŞVURU ADRESİ
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

Sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç10 (on) güniçerisindeİSGGMtarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yineİSGGMtarafından yazılı olarak bildirilecektir.

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra)dair itiraz başvuruları sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine,“Kurumsal Tahsilat Programı”aracılığı ile10 TL (KDV dahil)“sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

SüresigeçtiktensonrayapılanitirazlarileadayınT. C.kimliknumarası,imza,adresve dekontuolmayandilekçeler ile faksla yapılan itirazlardikkatealınmayacaktır.

Sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar10 (on) güniçerisindeYEĞİTEKtarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara veİSGGM’ye bildirilecektir.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumlarını öğrenebileceklerdir.

21 Aralık 2013tarihli sınav için yatırılan ücret hiçbir şekilde başka bir sınav için geçerli kabul edilmeyecektir.

Ekli Dosyalar:

2. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Evet arkadaşlar Muhammed Ali Bey her zamanki gibi bizleri düşünerek emek harcıyor.
    Bizler de sınavı geçtim nasıl olsa deyip bencillik etmeyelim ve birilerinin baraja yakın puanlarla kalmaması için hepimiz elimizi taşın altına koyup kendi grubumuzdaki sınav sorularına itiraz edelim.
    Ben sınavı geçiyorum, ama A uzmanlık sınavında itiraz edilecek sorular için itirazımı yapacağım.
    Sizlerden de bu konuda duyarlık bekliyorum. ( 18 A ğustos daki gibi birlik olalım ).
    Saygılarımla.
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Merak ettigim,
    Diyelim siklarda a sikkini isaretledim. Cevap anahtarina gore dogru. Ama itirazlar sonucu iptal oldu. Benim puanim dusuyor mu?

Birde ben yanlis yaptigim soruya itiraz etmedim. Ama soru iptal edildi. Banada puan gelecek mi?
  4. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bi kaybınız olmuyor her iptal soru için +1 olarak size dönüyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013 ---
    yanlış yaptığınız soruya itiraz etmeseniz de o iptal olmuşsa size de puan geliyor.
    İtiraz edin etmeyin, yanlış ya da doğru , iptal her soru +1 demek.
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Yani itiraz etmesek de soru iptal edilirse yine puan geliyor.
    Sistem iyiymiş.
    Ama yanlış anlaşılmasın. Madem izindeyim. Ben bu işle uğraşırım aga. Yarın hemen dilekçemle beraber APS kuyruğundayım. :D
  6. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ne kadar çok kişi itiraz ederse o kadar etkili olur .
    Baraja yakın arkadaşlarımıza bi faydamız olsun.
  7. Elvan Sevinç Gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar eğer sınavda 10 soru ve fazlası iptal olursa sınavın geçersiz sayılıp tekrarlanacağı onusunda bir bilgi aldım bu doğru mu acaba ? böyle bir yaptırım varmı ?
  8. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  9. Elvan Sevinç Gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  10. y.celal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    C sınıf sınavında;
    Arkadaşlar abartmış 14 tane soru iptal istiyor. mevzuatlara bakın araştırın görürsünüz boşa para veripte sonuçsuz kalmayın.
    Belirtilen C sınıfı sınavda B kitapçığı 39. ve 86. soru şaibeli diğerleri gayet net.
  11. yunusum İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    resmi olrak itiraz edilen sorular hangileri oldu.bilen var mı?