1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    geçmiş sınavlarda bizde yaptık bu tür hataları. tavsiyem acizane geçmiş sınav sorularını kontrol etmeniz. malum insan hata yapınca daha unutmuyor o soruyu
  2. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Zaten TS 18001 demiş !!!!!!
  3. ertuğrul bartan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dün ben de aynı konuya değindim ama bazı bilmiş arkadaşlar yönetici kendi yapabilir dedi. bu soru kanaatimce ya iptal olur ya da şık değişir diye düşünüyorum.soru kısmında hem yönetici var zaten cevap kısmında ise ekipte olması gerekenleri sormuş diye düşünüyorum.bakalım ne olacak.ama şükür ki sınırda değilim sınırda olan arkadaşlara bol şanslar...
  4. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar öncelikle tabiki aklınızda soru işareti kalmasındansa ve bence bu soruda bir tuhaflık var diyorsanız tabiki itiraz ediniz ertuğrul bey benim açıklamam bilmişlik değil risk analizi yönetmeliğinde soruda isg uzmanından yardım alıyor desene işveren ve o ortamdaki çalışanlarla birlikte sadece risk analizi yapabilir kafasına takılan herhangi bir ibare varsa kendi isg uzmanından yardım alabilir ama isg uzmanı var diye illaki risk analizi esnasına isg uzmanını katmak zorunda değildir saygılarımla
  5. Gökhan Ustaosmanoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Valla bence itiraz edilecek soru yok, tüm yorumları okudum, ya kelime oyunlarından ya da mantık yürütülemediğinden tufaya düşülmüş.
    sorular gayet açık ve netti, ne periyodik tezgah bakımı sorusu, ne kaçak akım sorusu hiçbiri bence hepsi itirazdan geri dönecek...

benim yorumum budur..
    syg.
  6. Benim kafam takılan bir soru var a kitapçığında 49. soru kaynak işlerindeki tehlike kaynakları arasında gürültü de kabul edilmiş fakat araştırmama rağmen gürültünün tehlike nedeni olduğunu bulamadım ve de ayrıca eğitim aldığım kursun uzaktan eğitim sorularında da benzer bir soru çözdüğümde gürültü dahil değildi bu konuda yönetmelikle kaynak gösterebilecek kimse var mı? ayrıca a kitapçığı 61. sorunun cevabı değiştirilmeli ve de 16.soru basım hatası nedeniyle iptal olacaktır.Bunların dışında iptal olacak soru göremiyorum bazı sorularda kelime oyunları ya da mantık hatası olabilir fakat yönetmeliklerde yazanları baz aldıkları için pek yapacak bir şey yok ne yazık ki.
  7. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen bende aldığım eğitime göre gürültünün olmaması gerektiğini düşündüm acaba herhangi bir yönetmelikte varmı yada ılo sözleşmelerinde
  8. erdincbas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    herhangi bir yönetmelikte bulunmuyor bende göremedim ancak kaynak işleri beraberinde kesme ve taşlama işlerini de barındırıyor sonuç olarak gürültü kaynağı oluşturacak spiral aletini de kullanılıyor ver onun çıkardığı gürültü kulak koruyucusunu takma ihtiyacı doğuruyor. ölçmedim ama kesinlikle 85 db(A) nın üzerinde. ben bu mantıkla gürültü seçeneğini de eklemiştim.
  9. omar34 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    75 olur 72 doğrun var ise silinmez eklenir...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    benim o sorum doğruydu keşke yollamasaydın...
  10. omar34 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar kesin iptal sorular ne zaman ve nerede açıklanır ???
  11. gökhan aksoy7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

en son başvuru süresi çarşamba günümü yoksa perşembe günümü olacak
  12. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TEŞEKKÜREDERİM BÖYLE BİR AÇIKLAMA VARSA MANTIĞINIZ DOĞRU O ZAMAN BENCEDE EKLENMELİ MAĞLESEF YANLIŞ YAPTIM:(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    GE
    ÇEN SINAVDA 10 GÜN DEMİŞLERDİ 14 GÜN İÇERİİSNDE AÇIKLANMIŞTI AMA ARAYA BAYRAM GİRMİŞTİ GENELDE 10 GÜN İÇİNDE AÇIKLANIYOR 18 AĞUSTOS MADURU OLDUĞUM İÇİN BİLİYORUM :) SAYGILARIMLA
  13. Mantıken bence de olması gerekir çekiç taşlama bilumum sesler olmakta fakat bizim dayanağımız yönetmelik bu yüzden yönetmelikte bulan ya da bilen varsa çok memnun olurum.
  14. erdincbas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu durumu gürültü yönetmeliğine dayandıra bilirsin. Sonuçta bu yönetmelikte gürültülü işlerin olduğu bir liste yok. Ortamda gürültü olduğunu fark ettiğin anda ölçüm yapmak ya da yaptırmak durumundasın ve bu duruma nazaran önlemlerini alırsın. Mesleki tecrübeme dayanarak kaynak işlerinin yapıldığı kısımlarda gürültü var ve isg uzmanı olduğumda ve görev aldığım yerlerde kaynak işleri yapılan kısımlarda mutlaka ölçüm yaptırırım. sonuç olarak kaynak işlerini bu yönetmeliğe dayandıra bilirsin. Ama bu soru bu işlerin içinde olmayan birisi için kafa karıştırıcı bir durum ortaya çıkarıyor burada haklısınız.
  15. Arif Araç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    101603
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlıktan izin alınması gerekiyor onun için belge hazırla diyor a şıkkında (bakanlıktan onaylı izin belgesi tanzim edilmesi)
  16. Arif Araç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    101603
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    guven bey bizede sizin skalanız gösterildi bununyanında logaritma hasabıyla bulundugunu söylüyor acıkcası logaritmayla nasıl yapıldığını göstermişti ama hatırlamıyorum acık cası şıklardan gittim çünkü 16 farkın 0,1 oldugunu biliyordum şıklarda 100 en yakın cevap 103 vardı oda ikisi 100-100 olsaydı olacaktı onun için 100 dedim sizde öyle demişsinizdir diye tahmin ediyorum.
  17. Murat Babayigit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Katılıyorum. ISG Uzmanından yardım alması ekipte olmasını gerektirmez. Ayrıca yöneticinin kurduğu ekipte kendisi olacak zaten birde çalışan yeterlidir. Risk analizi yapmış biri olarak söylüyorum bunu.
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=rdr
    adresinde apartmanlar için risk değerlendirmesi rehberi var oradan bakabilirsiniz. İmza atacaklar için isg uzmanı için (varsa ) diyor yani olmak zorunda değil
  18. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ama burada var olduğu yazıyor....gerçekten kafam karıştı yaaaa....ben geçiyorum...ancak doğru yaptigimi düşünüp de yanlış çıkan 6 sorum var....şaşkınlık içindeyim ....umarım soru iptalleri herkesin işine yarar.....
  19. Cengizhan UZUNER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkdaslar son basvuru persembe gunumu bugun yanı carsamba gunumuydu?
  20. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben yarın diye biliyorum....açıklandığı günden sonra ki 3 iş günü mesai saati bitimine kadar.....