1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. çağdaş özkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gökhan siz iş güvenligi uzmanı olunca metal yangınlarını köpükle söndürünüz!

2. Cengizhan UZUNER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    itiraz dilekçemi ekliyorum fakat :
    1-)59 soruya yazdığım itirazi sileceğim mantık çerçevesinde değil ama dileyen üzerine kurgulasın
    2-) 20 soruya yazdığım itirazın şekli sorunun şekliyle bağımlı olmalı çünkü apartman yöneticisi Risk analizini yapabilir başka bir arkadaştan alıntı yaparak konuya devam ettim ama o açıklamadan red gelebilir
    3-14 soruda yine bir arkdaşın açıklamasından yola çıkarak yönetmelik inceledim fakat arkdaşın iddası gibi 12 m2 hekim odası 8 m2 iş güvenlik odası mevzusuna raslayamadım fakat OSGB lerde iş güvenlik odasını 12 m2 çıkarılcağı bir alt hükümde var ama hekimle ilgili bir konuya rast gelemedim yine itiraz konusu iş yerinin OSGB den hizmet alması durumunda sorunun iptali söz konusu olabilir
    4-49 soruda kaynak işlerinde gürültü ile ilgili resmi bir kaynak bulamadım mantıken 85db çıkması pek mümkün değil yazılmış makaleleri taradım birisi ark kaynağında çıkabileceğini idda etmiş bir diğeri ise atölyedeki diğer makinalarla bu sese ulaşır demiş ama burdaki konu atölyenin yada tüm makinalar değiş spesifik kaynak makinası olması lazımdı

muhtemelen ben 9 itiraz maddesinede baş vurucam ama size olduğu gibi yolluyorum işinize belki yarar diye

son olarak ben itiraz ettim diyelim ki itirazım haklı göründü itiraz etmeyen bir kardeşim benim iptal ettirdiğim bir sorudan yararlanamıyor mu?

Ekli Dosyalar:

• benim.docx
      Dosya Boyutu:
      31,3 KB
      Görüntüleme:
      52
  3. çağdaş özkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadasım isgb odasıyla ilgili soruya itiraz etme komik duruma düşersin bence ap açık aynı büyüklükte olacagı yönetmelikte bu kadarda yapmayın ya
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    arkadasım isgb odasıyla ilgili soruya itiraz etme komik duruma düşersin bence ap açık aynı büyüklükte olacagı yönetmelikte bu kadarda yapmayın ya
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    osgb değildi soru kardeşim isgb'deydi aynı büyüklükte birer oda
  4. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    bencede gönderin çünkü tam 70 doğrunuz bile olsa bile bakanlığın işi belli olmuyor. sorularda şık değişikliğine gidebiliyolar. doğru olduğunu düşündüğünüz bir sorunun cevabı değişirse yazık olur emeğinize. ayrıca malum üzülmemeniz lazım :)
  5. çağdaş özkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    herkes itiraz etsinnnnn kesinlikle
  6. burçin kondur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    102621
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    35 tl verip sınava girdim 90 tl+20 tl kargo verip 9 soruya itiraz gönderdim bakalım sonunda ne olacak umarım hepimiz için hayırlısı olsun. arkadaşlar itiraz edilen sorular doğru yapanlardan eksi olarak düşmüyor. Eğer sorunun hatalı olduğu kabul edilirse herkese artı puan olarak yansıyacak. bu yüzden bu kadar kolay pes etmeyelim. 9 değil 70 soru olsaydı 70 soruya da kuşkusuz itiraz ederdim. Emeklerimize sahip çıkalım.
  7. Cengizhan UZUNER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kardeslik izah ettim ya zaten bende bulamadım mevzuatta ben butun formun taramasını yapıp arkdaslara yon olsun dıye ıfade ettım o konuyu kendım ona ıtıraz etmıyecegım kesın
  8. mstfckr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gökhan bey,
    Sorular okumakla olmuyor. Yönetmelik okumakla oluyor. Bende sınava girdim soruların hepsini yönetmelikle karşılaştırdım. Net 5 adet yönetmelikten farklı olan sorular var. Burada bazı arkadaşlar daha fazla soruya itiraz ettiler ki etsinler bu herkes için hayırlısı olur inşallah ama taş çatlasın 7 adet sorunun iptali söz konusu olur. İnşallah barajda kalanlar geçer tek temennim bu.
  9. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benim gibi işte . Sınavda aldığım katılım belgesinin çıktısı sırada duruyordu. Oraya cevaplarımı yazdım ama korkudan hızlı hızlı silik yazmıştım . 2 soru da d mi b mi belli değil:))) sorulara baktım hatırladığım kadarıyla d yi b yi doğru baktıysam tam 70 doğru. Yani sınırın sınırı ecel terleri dökücem sınav açıklanana kadar. Puffff.
    İptaller olursa mesela yangın gibi çok iyi olur. Umarım bir an önce açıklarlar iptal varsa,,,
  10. mstfckr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yangın

yangın sorusu kesinlikle iptal olacak sorulardan 1 tanesi yeliz hanım.
  11. hamit_bitigen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    son itiraz günü dünmüydü bugün mü son..?? bende 2 soruya itiraz etmeyi düşünüyorum..! bu devlete pek güvenim kalmadı ondan..!! bilgisi olan var ise yardım ederse sevinirim..!
  12. hamit_bitigen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bir tane yardım edecek birini bulamadım yaa..!!
  13. Burak Mert ÇAĞLAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet hocam bugün saat 17.00 son
  14. hamit_bitigen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kimi aradıysan dün sondu dediler.. alo 147 falan aradım.. bugün yollasam kabul edilir yani.
  15. hamit_bitigen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    burak bey bende sözünüze istinayen itiraz ettim inşallah kabul olurr da geçer puan alırızz..!
  16. tufan güzel1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bir sonraki sınav tarihini bilen varsa yazabilir mi?
  17. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    23 Şubat 2014
  18. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yok daha neler.....gerçekten mi !!!!!
  19. Oğuz Özdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91538
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    C sınıfı B kitapçığındaki 32 , 63 ve 86. soruların incelenmesi rica olunur.Herkese iyi çalışmalar.
  20. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptaller nezamana açıklanır?