1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Hande Erol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu açıklanan duyuruya göre; C sınıfı sınavı Salim Bey sorusunda bir sıkıntı yokmuş yani.
    Diğer sorularda da bir problem yokmuş. Acaba değerlendirmeler neye gore yapılıyor??? En çok itiraz edilen soruların yüzdesine gore mi mantık çerçevesinde dilekçelerde yazılan dayanaklara gore mi?
  2. Cengizhan UZUNER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    itirazlar açıklandımı hande hanım?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Ocak 2014 ---
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_itiraz_duyurusu

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (2 Soru İptal – 2 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 6 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 31 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 16 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 41 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 61 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (C) olarak düzeltilmesi

A kitapçığındaki 63 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 88 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi
  3. Cengizhan UZUNER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah korusun bu sınavdan kalırsam bu itiraz ettiklerim sorular yüzünden, doğruca soluğu mahkemede alıcam.Bu ne ciddiyetsiz bir açıklama para alıyorsun her soruya 1000 lerde insan para yatırıyor bari genel itirazlara bir açıklama yap.
  4. Hande Erol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Açıklandı Cengizhan Bey.
    Bireysel dönüş yapmıyorlar sanırım, ama ona dönüş olmadı...
  5. emre kaya İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60799
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar,
    Hesaplamama göre 70 Doğru 30 Yanlışım var idi. (Belki 69-31 de olabilir :/ )
    İtirazlar sonucu değişen cevaplar ve iptal sorulara göre ise:
    İptal olan sorulardan biri bende doğru idi diğerini ise zaten yanlış yapmıştım.
    Şıkları değişenlerden ise; Yanlış yapmış olduğum soru düzeltme ile benim yaptığım şık olmuş, diğerini ise doğru yapmıştım ama değişiklik sonrası yanlış durumuna düştü.

Hal böyle olunca bu 4 soru bana nasıl etki eder?

Diğer başlıkları okuduğum kadarıyla; İptal edilen sorular doğru kabul edilecek (+1 doğru olarak bana katkısı), şıkları değişen sorularda ise normalde 1 yanlış bir doğru yapmıştım, değişiklik ile yine 1 doğru 1 yanlış olarak kaldı. (Bana etkisi yok)
    Sonuç olarak bu 4 sorudan +1 ile çıkacağım sanırım. Doğrumudur?
    Umarım doğrudur :)
  6. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hüseyin Bozdoğan İnşaat Taahhüt
    Bence de +1
  7. yunusum İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptaller doğru olarak kabul görür ,sizdede daha önce doğru ise sonuç değişmez. yanlışsa +1 alırsınız.her halükarda doğru sayılır.
    sık değişiklipğinde de düzeltme sonucunda hangi şık doğru denmişse o doğrudur .öncekileri bağlamaz. yani son duruma göre doğru seçenek sizinki ile aynı ise doğru değilse yanlış olacak . bu kadar.