1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013 ---
    Arkadaşlar risk analizini illa ısg uzmanı yapacak diye bir şey yok

İş verenler kendi yapabilir, site yöneticileri kendi yapabilir yapıyorda ceklist yöntemiyle bu soruda boşuna zaman harcamayın
  2. ertuğrul bartan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    burada amaç yangın söndürmek mi? yoksa metali korumak kı?
  3. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    metalin yapısını vermişler..alkali metaller..araştırmak gerek..metal var orada diyerek şartlanmanın mantığı yok..alkali metalin özelliği nedir yangın söndürülüyor..D tipi kimyevi toz zaten söndüremez...ABCD mono amonyum fosfatlı kimyevi toz canına bile okurdu..
  4. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    eğer sen dogruysan ben bilmedigim birşey öğrenmiş olup memnun olurum.ama kaç kişi ittifak ettik D şıkkında , yinede eğer hocalar yanlış öğrettiyse birşey diyemem
  5. Hande Erol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, ben de dilekçeyi oluşturdum. EFT yapacağım ancak alıcı adı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü mü olacak?
  6. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ertugrul hocam yangını söndürme öncelikli metali kim düşünür? benim mantık bu şekilde çalışıyor en azından :)
    şu soruyu çok merak ediyorum şık iptal olacakmı diye.
    tecrübeli bir meskedaşımız da çıkıp cevap vermiyor ki sukunet bulalım
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    ben D şıkkını kafadan attım..C şıkkına kafam takıldı fakat gittim B yi işaretledim..fakat kesin olduğunu bilerek deil D şıkkının kesinlikle doğru olmadığını bildiğimden ötürü B yi seçtim
  8. Hande Erol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elif Hanım, Alıcı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü olarak mı tanımlanmalı para yatırırken?
  9. Evet Hande Hanım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013 ---
    Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır. Diye açıklama yapılmış. http://www.sondakika.com/haber/haber-21-aralik-2013-is-guvenligi-uzmanligi-sinav-5456526/
    Herhalde cevapların bikaçının yanlış verildiğinin farkındalar.
    Arkadaşlar bu dilekçeyi yollayabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

10. zeliha yıldız İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    itiraz edilecek 6-7 soru var arkadaşlar bu soruları netleştirebilirsek hepimizin işine yarar. 1-hafif metal yangınları sorusu 2-forklıfli olan soru 3-yurt kurulması ile ilgili soru
  11. elif polat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

evet posta yoluyla göndermıştım ama mutlaka en acıl şekılde ellerınde olabılecek şekılde yollayın. çünkü verılen sürenın ıcerısınde 3.günün akşam17:00 ye kadar teslım almamışlarsa ıtırazı kabul etmıyorlar. artı forumlarda herkes konusur bınlerce kısı ıtıraz edeceğını söyler,agustos sınavında forumlarda yeryerınden oynadı o kadar haykırıstan sonra 100 tane falan ıtıraz gıtmıstı. yanı forumda ben kesın ıtıraz edeceğım dıyen ınsanlara ıtıbar etmeyın. bazıları "zaten herkes bu soruya ıtıraz eder" bunun ıcın hıc bosuna para yatırmayayım dıye düşünür. ben ozel bı kargo sırketıyle 24 saat ıcınde ulaşması taahüdüyle telefon ıhbarlı göndermıstım.
  12. reyhangonca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Son sayfada cevabın A olarak değiştirilmesi demişsiniz en altta fakat 2 madde üstte C demişsiniz
  13. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar merhaba ,
    ben sınava ilk kez katıldım. bu sınavda geçmeyi çok istiyorum çünkü hamileyim 5 aylık ve diğer sınava ne olurum meçhul..
    itiraz edilen yangın sorusuna, salim bey sorusuna hatalı olmak üzere toplam 70 doğru ile ucundayım. şimdi itiraz dilekçesi göndermek mi göndermemek mi arasındayım...
    yoksa göndermek 25 dk lık bir iş değil mi??
  14. Mustafa Yongul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar hafif metal yangınlarında D tipi tozlar kullanılır. ağırlıklı olarakda Sodyum klorür NaCl yani diğer adıyla Sofra Tuzu.
  15. reyhangonca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınırda kalmışsınız kesinlikle gönderin derim ben. Sonuçta söylediğiniz sorular iptal olmayadabilir
  16. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Köpük le ilgili ;ametall yangınları ile ilgili kullanilir veya kullanilmaz gibi hiçbir bilgi bulamadım ....bu bilgileri bulan birileri varsa lütfen paylassin.....gerçekten muamma oldu bu konu :(
    Eğer yanlış biliyorsam duzelteyim....
  17. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkürler..
    bilmediğimden soruyorum iptalde ne oluyor puan geri mi ekleniyor. puanlama 100-3(iptal diyelim) 97 sorudan mı değerlendiriliyor. velevki doğru yaptığım bir soru iptal oldu(düşük tehlike-binalar) o zaman 69 a iner... offf offf...
  18. erdincbas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iptal sorular boş bırakmadığınız takdirde doğru kabul ediliyor
  19. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ederim o halde dilekçe yolları göründü..
  20. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tabi kide yapabilir.....ancak paragrafta isg uzmanindan yardım aldığı söyleniyor....dolayısıyla isg uzmanı tutmuş oluyor ve imza da onun da olması gerekiyor......