1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Ekli Dosyalar:

3. Murat Babayigit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yanıyor kardeşim ne helakı sorunun cevabı bariz belli D tipi KKT son yönetmelik te de aynen öyle yazıyor
  4. Elden teslim edecek olan arkadaş varsa, nasıl olacağına dair bilgi paylaşırsa sevinirim.
  5. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    peki öyleyse bianegro neden hala ISRARLA sorunun cevabının D olmadığını vurguluyor?
    bende D işaretledim ve B seçeneğini görünce zaten dumura uğradım
  6. Hande Erol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Salim Bey sanırım, ben ettim.
  7. --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    Siz Bianegroyu boşverin ceza aldı o. Ne olduğu ortaya çıktı. Özelden öyle mesajlar atılmaz..İnsanların kafasını karıştırmaktan başka bi işe yaramadı.Hakkımızı savunmak zorundayız toplanıcaz tabi ki.. Doğru olanı savunuyoruz onun gibi yanlış olanı değil..

Ekli Dosyalar:

8. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    neymiş ? Allah Allah neler oluyo ya forumda haberim yoktu.niye ban aldı?
    Allah hepimizin yardımcısı olsun sınırda kalanlar varsa mutlaka itiraz etsinler ben diğerleri için katılmadıklarım var. Forklift sorusu gibi
    yani orda forklift devrilmeyecek yapıda olmalı itirazlarına katılmıyorum ama bu metal yangın sorusu %100 cevap hatalı.
    tekrardan saygılar
  9. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba bende c sınıfı b kitapçığıydı orda dikkat edilmesi gereken risk analizi mantığı risk analizinde isg uzmanı olmakzorunda değildir bundan dolayı salim bey yani site yöneticisi ve görevli yeterlidir yani cevap doğrudur
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    merhaba kuru yangın söndürücüsüne kesinlikle itiraz et ben c sınıfı b kitapçığı girdim 86 soru metal yangınları d sınıfı kuru kimyevi tozdur köpük değildir kesinlikle yanlış vermişler cevabı
    kesinlikle b yanlış neye göre öyle ısrar etmiş hayret yönetmelikte zaten bunu açık açık anlatıyorlar:)
    evet doğru ayrı ayrı odaları olmalıdır
  10. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet cevabı yanlış vermişler köpük değil d tipi kkt olmalıydı
  11. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    evet beni şaşırtan bir soru da o
    2sinin de ayrı ayrıodaları olmadı
    çok emin olupda cevabı görünce şaşırdığım 2ci bir soru.
    birisi 8 diğeri 12m2 ydi sanırm.
    nasıl aynı olur? buda hatalı soru inş iptal edilir
  12. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benzidin notlarda 0,1 gr olarak veriyor ben bu soruyu doğru yaptım ama tabi soruda nlam bozukluğu var ise tabiki itirazınızı mutlaka yapın
  13. BURAK KURTOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hepimiz soruları tartışıyoruz ama itiraz dilekçesini kesin gönderen var mı? Bunu atlıyor gibiyiz. Süre doluyor...
  14. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yorumuna kesinlikle katılıyorum bence yanlış ifade var ve itiraz edilmesi gerekli bir sorudur

15. Aynen öyle yönetmelikleri okuyup kesin olarak hatalı gördüğümüz soruları savunucaz ve itirazımızı edicez ama tutup da yalan yanlış dayanak olmadan cevaplar verirsek kaç kişinin hakkına girmiş oluruz. Amacımız sadece kendimizi düşünmek olmamalı kendi doğrumuzla değil yönetmeliklerin doğrusuyla hareket etmek. Bianegronun korktuğu şey sanırım onun yaptığı şık farklı olduğundan dolayı cevap şıkkının değiştirilip onunkinin yanlış kabul edileceği olsa gerek...D tipi kimyevi tozu doğru kabul ederlerse diye...Özelden ben gibi birçok kişiye uygunsuz mesaj atınca ben gibi diğerleri de şikayet edince ban almış olsa gerek...
  16. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    özelden mesaj atabiliyormuyuz ben o kadar ugrastım yapamadım :)
  17. Evet arkadaşlar ben dün gönderdim cevap şıkkı yayımlandıktan 3 iş günü içinde yollanması gerekiyor.
  18. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet kesinlikle edelim
  19. Gülçin.Demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ensar bey itiraz edin yada etmediyseniz itiraz sonuçlarını bekleyin umarım yanlışlarınız iptal olur ve geçersiniz çünki sınır değerdeniz saygılarımla
  20. Biz hakkımızı savunalım da sonuç ne olursa olsun farketmez. Yanlış düzeltilmeli. Bu da bizim çabuk olmamıza bağlıdır diye düşünüyorum.