1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sertifikasiyla - çok tehlikeli yere risk analizi hizmeti vermek

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve serkan.anil tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    C sınıfı sertifikamla 50 nin altında çalışanı olan çok tehlikeli iş yerine hizmet değilde sadece risk analizi + acil durum planı + isg eğitimi verilebilir mi yoksa b veya a sınıfı mı lazım ?

işverene imza attırırsınız gibi alternatif çözümlerle ilgili çeşitli yazılar var ama biz direkt osgb hizmeti olarak verebilir miyiz veremez miyiz onu merak ediyorum.

Teşekkürler
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    OSGB ise her türlü verebilir. Sıkıntı yok.

Hizmeti zaten istese de http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden onaylatamaz. ;)
  3. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    teşekkürler bilgilendirme için hizmet zaten veremiyoruzda ra adp ve eğitim verebiliyoruz yani size güveniyorum :D yasa çok karışık net bir cümle yok bu konuyla ilgili varsada ben göremedim
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Yasa açık ve net. Mevzuat bolluğu sizin kafanızı karıştırmıştır.

Ama dediklerim OSGB için geçerli bireysel olarak http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx üzerinden tanımlı olmadığınız, sgklı olmadığınız yere eğitim veremezsiniz. ;)

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik (İlgili Konu) der ki;
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Risk değerlendirmesi için firma ile sözleşme yapmaya gerek yok, Acil durum planları için de öyle. Fakat eğitim için firma ile sözleşme yapılmalı. yani İSG Katip'ten.
  6. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    tamamdır çok faydalı oldu bilgiler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2013 ---
    Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir. burayı tam olarak yorumlayabilecek var mı ?
    uzmanlık alanlarını kime ve neye göre belirilenecek
  7. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB

madde 13 b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından, eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.

osgb sözleşmesi zaten yapacagız faturasız işkem olmaz ama isg hizmeti almayanlara eğitim verilemez diye yorumlamadım açıkcası ben burayı
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    ben bireysel çalıştığınızı düşündüm, osgb ile sözleşme yaparsa iş yeri tabiki bütün hakları sağlıyacaktır. zaten profilde OSGB de çalışıyor yazıyormuş ;)