1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sinifi belgeyi kullanmama

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Hasan ÇELİK tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar

C sınıfı belgemi hiç kullanmasam bir zamanda sonra geçersiz olma ihtimali var mı ?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    5 Yıl süreyle belgeniz geçerlidir.

Kullanırsanız 3 Yıl sonra B sınıfı için başvurma hakkınız olur. Kullanmazsanız 5 Yıl sonra hafızam beni yanıltmıyorsa 30 saatlik bir eğitim akabinde yeniden 5 Yıllığına vize işlemlerini halledebilirsiniz. (Tabi konuyla ilgili yönetmelik o zamana kadar bir değişikliğe uğramazsa :))
  3. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  4. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Hasan bey
    A sınıfı uzman iken C sınıfı belgenizi kullanmamanın ve geçersiz olma ihtimalinin mantığını anlayamadım
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Süper yakalamışsın ben Profiline bakmadan cevap vermiştim :) Ben de merak ettim şimdi...
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yalandan yere uğraştıyolar beni..sertifika sınıfı C olarak değiştirilmiştir..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Kasım 2014 ---
    sertifika kullanmama olgusu ve bir yaşa kalma duyusu, handikap ve talihsizliktir..sertifika yetki,ehliyet ve de ehil olmak demektir..sorumluluk ve mesuliyet demektir..sertifika kullanılmaz bu çok daha çalışman için sana verilen fırsattır..
  7. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    evet şimdi tam c sorusu oldu :)
  8. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Parasını fazla fazla ödediğimiz belgeleri dünya gözü ile görebilecek miyiz acaba ??
  9. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Geveze değil arkadaşım bir bildiğimiz var demekki. Başkası için soruyor olmazmi yim. Kendini uyanık sanıp profilde A yi görmüş aferin... sana da gırgır çıktı hadi devam girgira
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Kasım 2014 ---
    Erkan bey milletin Geveze laflarina bakıp C olarak değiştirme hiç hoş değil. Istersen sertifika numaramı vereyim sorgula
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sence bu yazdıklarından ne anlamı çıkarmalıydı arkadaşlar,Alim değiliz müneccimde hatta iyilik meleğide değiliz yada AB proje çalışmasıda yapmıyoruz..gelen giden bana kızıyo posta koyuyo..
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hem cevapta vermiş yönetici arkadaş,
    Bak kardeş Alo 170 çalışanlarından daha fazla çalışır isgforum yöneticileri,maaş ta almıyorlar..birisi sana cevap vermiş biriside tenkit etmiş..ikisininde gayesi şahsın değil sitenin politikasıdır..politikada belli..199 tl ye patmadan korunma eğitimi düzenlemiyoz bizzat yaşıyoruz biz..örnek
  12. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    A sınıfı uzman olarak bu soruyu soruyor olmanız çok tuhaf geldi bize. Şayet ben dikkatli olup belge sınıfınızın A sınıfı olduğunu görseydim şuan yazdığım bu yazıyı sizin sorunuza cevap vermeden önce yazardım emin olun. Çünkü kanayan yaramız bizim bu durum...

Çünkü biz biliyoruz ki bu meslekte A sınıfı uzman olmak demek mevzuatı yalayıp yutmuş olmak demektir.

Denilebilir ki insanlık halidir. Konuyla ilgili mevzuat aklınıza gelmedi mi? O halde www.mevzuat.gov.tr ye akabinden de yönetmelikler kısmına girin ve aratın.

Hadi onu da mı yapamıyorsunuz o halde şunu sorun: hede hüde konusunda şu sorumun cevabı hangi yönetmelikte geçmektedir diye. Biz size yönetmeliğin adını da veririz, maddesini de yazarız... Mevzu bu değil.

Başkası için soruyorum demek bana göre geçerli bir sebep değildir. Bu ülkede bir A Sınıfı uzman başkası için soru sormamalı bizzat yanıtlayan konumunda olmalı. Ya tembellik paçadan akıyor derim yahut prim gün sayısına bağlı yükseltme sınavı ile A sınıfı uzman olmuş derim. Bu mantalite ile İSG kültürünü Türkiye'de oturtacağız ha...? Daha çok fırın ekmek yememiz lazım bizim...
  13. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bazı arkadaşlar bu yükseltme sınavı ile A sınıfı olmaya fena takmışlar. sistemde uzman açığı vardı bakanlık sayıyı arttırmak için bir fırsat yarattı bende dahil birileri de bunu değerlendirdi. bu işi bilinçli yapmak gerektiği için bu sektörde çalışanlar kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar zaten, öyle de olmalı zaten. işi belge yapmıyor insanlar yapıyor. ama ne hikmetse özellikle sınıfı C olanlar bu işe fena içerlemişler yani kötü niyetli olsam kompleksleri var diyeceğim ayıp olacak.
  14. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hava alınca bozuluyo :)
  15. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    kimsenin kötü bir niyeti olduğunu düşünmüyorum, herkes kanunun sunduğu haktan yararlandı

sıkıntı da tam bu nokta da başlıyor

kanun bize sadece b yada a ol demedi ki, bunun eğitimini al sınava gir kazan belgeni vereyim dedi, öyle de yaptık belgeyi aldık ama hala iş güvenliği konusundan bi haberiz ve hala bu konuda bi haber olan uzman arkadaşlarımızın (c b veya a sınıfı fark etmez) tavır ve davranışlarıyla, sorularıyla, yorumlarıyla karşı karşıya kalan ve bu işe yıllarını vermiş ama hala C veya B sınıfı uzman olup B ve A sınıfı uzmanların sorumluluğunu üzerine alarak çalışan uzman arkadaşlar, ister istemez bir hayal kırıklığı kızgınlık ve eleştiri yoluna gidiyorlar

inanın ki burada yada başka bir forumda ortamda sorulan soruların yapılan yorumların karşılığı, sadece ilgili kanun ve yönetmelikleri sakin kafayla bir sefer okusalar cevap bulacaklardır, ve sonrasında buna benzer bir soru karşısında bilgisi dahilinde cevap veren statüsünde olacak hatta buda sorulur mu be mübarek kanunu da mı okumadın yönetmeliği de mi okumadın diye aklından yada dilinden geçirecektir.