1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

C sinifi uzmanlar kurumlarda eğitmen olabilir mi ?

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Henüz sınavı kazanmış bir C sınıfı uzman , kurumlarda eğitmenlik yapabilir mi , koşullarını bilen var mı ?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yapamassın aslında ama mevcut kadrolara nazaran daha etkin ve kaliteli olacağı kesin...
  3. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğiticiler eğitimini alman gerekiyor.....
  4. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eğiticilerin eğitim belgesi alması lazım
  5. eğitimcilerin eğitim belgesi A sınıfı uzmanlara veriliyor diye biliyoum yanlışmıyım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2013 ---
    birde bu konu ile ilgli yasal mevzuatı paylaşırmısınız arkadaşlar
  6. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bizim için çok ileride A SINIFI SONRASI
  7. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Eğitim kurumlarının eğitici kadrosu
    MADDE 18 (1) Eğitim kurumları, iş güvenliği uzmanlığı ve diğer sağlık personeli eğitim programı için bu Yönetmelikte belirtilen EĞİTİCİ BELGESİNE SAHİP OLAN mühendis, mimar veya teknik elemanlardan en az ikisiyle tam süreli, Genel Müdürlükçe belirlenecek müfredatta belirtilen konulara uygun eğitici belgesine sahip diğer eğiticiler ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapar.
    Eğitim kurumunda Eğitmen olabilmek için aşağıdaki belgeler gerekir:
    1-A Sınıfı İş Güvenliği Belgesi,
    2-Pedagojik Formasyon veya ÇASGEM tarafından 45 saatlik eğitim sonunda verilen Eğiticilerin Eğitimi belgesi,
    3-En az 5 yıl İş güvenliği Uzmanı olarak çalıştığınıza dair sözleşme.
  8. Teşekkürler Burcu Hanım.
  9. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Rica Ederim.Faydalı gördüyseniz ne mutlu bana.
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Eğiticilerin eğitimi belgesi ne yazık ki tek başına yeterli değil!..KEsinlikle değil, ama ne yazık ki değil.. C iseniz bir yüksek okulda 4 veya 8 yarıyıl ders vermeniz gerekiyor (4 mü 8 mi zırt pırt değişiyior) Sonra bakanlığa başvuruyorsunuz öyle alıyorsunuz.. Yada A sınıfı olacaksınız 5 yıl A olarak çalıştıktan sonra eğiticinin eğitimini alınca, o zaman da olur..Yada doktoranız varsa isg alanında yine olur.. YEni A sınıfı olmuş biri bile yüksekokul hocalığı yapmadıysa, doktora yapmadıysa eğitici sertifikası alamıyor.. Eğitici sertifikasından kastımız uzmanlık eğitimleri bu arada.

Yoksa çalışanalra eğitim vermeniz için eğiticilerin eğitimi belgesi bile gerekmiyordu en son, şimdi ne oldu takip etmedim..
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    konu ilginç bir konu net cevabını ben de merak ediyorum doğrusu
  12. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    çalışanlara verilecek eğitim konusu dışında netim için ...ama eğitici sertifikası konusu net..sonuçta yönetmelikte yazıyor.. Hangi yönetmelikti, onu unuttum şimdi..İSGGM ye mevzuata girin..
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    net...
  14. Aylin Akkoca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Pedagojik formasyon oluyor yani süper bende var ama önce A sınıfı olmak lazım :)
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ilginç eğitim aldığım kurumda derslere girenlere bakıyorum mesela, tıp fak.'den prof girmiş, bu duruma göre tıp fak.'den prof eğitici olamıyor mu? veya hukuk konusunda derse giren avukat eğitici olamıyor mu o zaman?
  16. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    güzel soru ?